تاریخ درج خبر : 1394/01/27
کد خبر : ۴۷۰۹۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد: انجمن‌ها آستین بالا زنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده آثار فاخر هنرمندان این استان حمایت می‌شوند.
۱۶۳۷۸۱۱
رضا دهبانی‌پور در نشست هم‌اندیشی با هیأت امناء انجمن‌های فرهنگی هنری کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: امیدواریم در سالی که توسط مقام معظم رهبری به بنام سال همدلی و همزبان، دولت و ملت نام‌گذاری شده است با اتحاد ملت و دولت افتخارات این مرز و بوم را بیشتر کنیم.
وی عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد استعدادها و ظرفیت‌های فراوانی دارد که این ظرفیت‌ها هنوز در عرصه خود را نشان نداده‌اند و امروز با هم اندیشی و نیروی انسانی که در این جا دور هم حضور دارند می‌توان گامی در راستای بهبود این عرصه برداشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در استان استعدادهای هنری بسیاری وجود دارد، افزود: با ارائه اظهار نظرها و راهکارها هرچند کوچک بتوانیم گامی در خور شأن استان برداریم.
دهبانی‌پور بیان کرد: ارشاد تکیه گاه اصلی برای پیشبرد اموربه لحاظ عقلانی است و این خود انجمن‌ها هستند که می‌توانند از توانایی خود استفاده کنند کاری انجام دهند و اداره ارشاد می‌تواند به عنوان یک انگیزه دهنده در میان باشد.
وی به کمرنگ بودن آثار هنری در استان اشاره کرد و گفت: با توانایی که داریم باید کارهای فرهنگی اعم از موسیقی ،شعر، داستان، نقاشی، نمایش و دیگر هنرها را به درون جامعه به ویژه استان خود بروز دهیم.
وی تاکید کرد: به صورت کارشناسی‌تر به مسئله فرهنگ وهنر بپردازیم و در سال به جای برگزاری ۱۰ جلسه که بدون راهکار برگزار می‌شود ۲ تا ۳ جلسه با راهکارهای مفید و مناسب برای این معضل را ارائه دهیم .
دهبانی‌پور تصریح کرد: به دلایل مسائل کاری و شرایطی که وجود دارد، دیدارها سخت است و باید از این فرصت به دست آمده استفاده لازم را ببریم.
وی گفت: انجمن‌های فرهنگی و هنری فرزندان این مرزو بوم هستند و باید مورد تجلیل قرار بگیرند.
مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: انجمن‌ها آستین بالا زنند و با من همکاری کنند روال صحیح و راهکارهایی که به عرصه فرهنگ و هنر کمک می‌کند را ارائه دهند تا به یک روند دموکراتیک و رضایت نسبی که خود خواهان آن هستید دست یابیم.
دهبانی‌پور اظهار داشت: قوت‌ها و نقاط ضعف را بررسی می‌کنیم پیشنهادها را بیان کنید تا بتوان پیشبرد در اجرای کار را شاهد بود.
وی با ابراز امیدواری از اینکه مشکلات حوزه هنر و فرهنگ را حل می‌کند، گفت: با دلگرمی و بدون هیچ‌گونه ذهنیت کار خود را انجام دهید و تا با نگاه‌های جدید و ژرف بتوان یک خروجی مثبت را ارائه دهیم.
دهبانی‌پور خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که با مدیران ارشاد شهرستان‌ها داریم مشکلات عرصه فرهنگ و هنر را بازگو خواهیم کرد تا تخصصی‌تر و منطقی‌تر راهکاری جهت رفع مشکلات پیداکنیم.
وی افزود: خانه هنرمندان، دانشگاه هنر بانک اطلاعاتی و گنجینه اطلاعات اثار هنرمندان و اعتباری که به عرصه فرهنگ و هنر تعلق گرفته بود را به طور حتم پیگری می‌کنم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهیگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دانشگاه هنر می تواند در استخدام، وضعیت معیشتی و دانش افزایی هنرمندان تاثیرگذار باشد، ابراز کرد: با توجه به اینکه ساخت خانه هنرمندان هزینه‌های را شامل می‌شود اگر دیگر نهادها و دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری، استانداری، میراث فرهنگی با ما همکاری کنند می‌توان خانه هنرمندان را در استان ایجاد کرد.
دهبانی‌پور عنوان کرد: هنرمندان این عرصه کارهای کلیشه ای را کنار بگذارند و آثار کارهای هنری با ارزش و مفید خود را نقد کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد