تاریخ درج خبر : 1394/01/27
کد خبر : ۴۷۰۹۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش استانی ذات‌البین در دهدشت برگزار می‌شود

فرماندار کهگیلویه گفت: همایش استانی ذات البین به میزبانی شهر دهدشت در آینده نزدیک برگزار می‌شود.

سید کرامت‌الله کریمی اظهارداشت: یکی از مصائب امروزی وجود اختلاف در بین افراد یک جامعه است.
فرماندار کهگیلویه گفت: دین اسلام همواره مسلمانان را از خشونت پرهیز داشته و بر صلح و آشتی تاکید کرده است.
وی بیان کرد: دوخانواده اشنو و افراشته از طایفه اولاد علی مومن به مدت ۱۷ سال به علت قتل یکی از اعضای خانواده با همدیگر اختلاف داشتند و خوشبختانه با میانجیگری معتمدین محلی، متنفذین، مومن نسب مدیرکل پدافند استانداری کهگیلویه و بویراحمد و مدیرحوزه علمیه برادران دهدشت این اختلاف در روستای فیلگاه از توابع بخش مرکزی به مصالحه ختم شد.
کریمی با بیان اینکه صلح از قدیمی‌ترین آرمان‌های بشری است، افزود: در آیین اسلام بر سازش عادلانه و همزیستی تاکید شده و همواره بشریت را به صلح دعوت می‌کند.
وی عنوان کرد: در همایش استانی ذات‌البین که به میزبانی دهدشت برگزار می‌شود از این دو خانواده برای فرهنگ‌سازی و الگوبرداری بین طوایفی که چنین اختلافاتی دارند تجلیل می‌شود.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سعید گفت:

    نظر خود را وارد نمایید…مسولین محترم بهتراست ب جای درمان ب فکر پیشگیری باشند.واز جامعه شناسان خبره در امور اجتماعی بهره ببرند تا ریشه ی مسایلی ک باعتت اختلاف هستند خشکیده شود.ضمنا خانواده های افراشته واشنو با هم فامیل نزدیک هستند نیازی ب شعار دادن برای این اصلاح نیست.خیلی ب فکر اصلاح ذات البین هستین با ان مانور ندهید و این مسایل را برای خود نردبان نکنید.

پربازديد