تاریخ درج خبر : 1394/01/28
کد خبر : ۴۷۰۹۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بلاتکلیفی در احداث ساختمان جدید بیمارستان سلمان یاسوج

رئیس بیمارستان اعصاب و روان سلمان یاسوج گفت: پنج سال است که احداث ساختمان جدید بیمارستان پنج طبقه سلمان یاسوج بلاتکلیف مانده است.

۱۳۹۴۰۱۲۷۰۰۰۰۰۸_PhotoA

جانبازان و بازماندگان هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران وارثان واقعی پیروزی دفاع مقدس هستند، کسانی که با خود مصائب و دردهای زیادی را به همراه دارند و با این دردها شب و روز را سپری می‌کنند.

استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۳ هزار جانباز دارد که کم یا زیاد دردهایی را تحمل می‌کنند، درهایی همچون قطع نخاع، قطع عضو، شیمیایی و …

جایگاه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۳ ارتقاء یافت، به طوری که سال‌های گذشته این بنیاد در حوزه ساماندهی گلزار شهدا رتبه آخر را داشت و اکنون رتبه نخست ساماندهی گلزارهای شهدا را دارد، در حوزه‎های دیگر از جمله تکریم ارباب رجوع، سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر، برگزاری یادواره‌های شهدا و… نیز رتبه‌های برتری را کسب کرده است.

بیمارستان اعصاب و روان سلمان یاسوج وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران که تا دیروز فقط نام بیمارستان را یدک می‌کشید و حتی از یک تابلوی راهنما بی‌بهره بود، امروز با تلاش جهادی به عنوان یکی از بیمارستان‌های مجهز در جنوب کشور مطرح است.

افزایش تخت‌های بیمارستان سلمان یاسوج به ۵۰ عدد

منوچهر هرمزپور رئیس بیمارستان اعصاب و روان سلمان یاسوج در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در یاسوج با بیان اینکه این بیمارستان ۳۲ تخت بیشتر نداشت، اظهار کرد: این بیمارستان در سال‌های گذشته از کمترین امکانات و تجهیزات برخوردار بود که در سال ۹۳ تخت‌های بیمارستان به ۵۰ تخت افزایش یافت.

راه‌اندازی اورژانس شبانه‌روزی بیمارستان سلمان

وی از راه‌اندازی اورژانس شبانه‌روزی بیمارستان سلمان یاسوج در سال ۹۳ خبر داد و خاطرنشان کرد: ویزیت برای عموم در این اورژانس آزاد است.

تشریح عملکرد بیمارستان سلمان یاسوج

رئیس بیمارستان اعصاب و روان سلمان یاسوج با تأکید بر اینکه بیمارستان اعصاب و روان سلمان یاسوج فاقد تجهیزات و امکانات لازم بود، اضافه کرد: راه‌اندازی دفتر پرستاری، اتاق بستری، ایجاد صندوق امانات، رنگ‌‌آمیزی فضای فیزیکی بیمارستان، تابلوی راهنما، راه‌اندازی اتاق C.P.R برای مواقع ضروری، نصب سیستم صوتی، تجهیز کامل فضای اداری بیمارستان، تعمیر و تجهیز آمبولانس‌های بیمارستان و ایجاد فضای سبز از اقداماتی بود که در سال گذشته انجام گرفت.

افزایش رضایت‌مندی مراجعه‌کنندگان

این مسئول بیان کرد: با افزایش تخت‌های بیمارستان اعصاب و روان سلمان یاسوج، جانبازان و ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد دیگر همانند گذشته پشت ترافیک پذیریش نمی‌مانند.

هرمزپور تأکید کرد: وضعیت بد این بیمارستان در گذشته سبب می‌شد که بیماران ایثارگر رغبتی برای روند درمان در بیمارستان سلمان یاسوج نداشته باشند، اما با افزایش کادر پرستاری، پزشکان متخصص، تجهیزات و امکانات شاهد رضایت‌مندی بیماران، جانبازان و خانواده‌های ایثارگر هستیم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۳، ۴۸۰ نفر جانباز اعصاب و روان در بیمارستان سلمان یاسوج ویزیت شدند، عنوان داشت: در سال گذشته با تلاش‌ها و همکاری مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد شاهد تحولات چشمگیری در ارتقای وضعیت بیمارستان سلمان یاسوج بودیم.

رئیس بیمارستان سلمان یاسوج متذکر شد: مجموعه ورزشی این بیمارستان با سالن‌های تیراندازی، فوتسال، بدنسازی و پینگ‌پنگ آمادگی لازم برای حضور جامعه ایثارگری جهت انجام فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزشی را دارد.

هرمزپور اضافه کرد: تکریم مراجعه‌کنندگان و انجام فعالیت‌های فرهنگی از جمله برپایی اقامه نماز جماعت و برگزاری مراسمات مذهبی از برنامه‌های فرهنگی و دینی بیمارستان سلمان یاسوج است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‌های کاردرمانی بیمارستان سلمان یاسوج اشاره کرد و اظهار داشت: کاردرمانی یکی از اقدامات اولویت‌دار بیمارستان سلمان یاسوج است که جانبازان در کلاس‌های آموزشی از جمله معرق‌کاری، نقاشی، خطاطی و شعر این بیمارستان حضور پیدا می‌کنند.

این مسئول توضیح داد: این کلاس‌ها از ساعت ۸ تا ۱۰ صبح هر روز برگزار می‌شود و براساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد منعقد شده، کارت مهارت فنی برای جانبازان صادر می‌شود.

بلاتکلیفی در احداث ساختمان جدید بیمارستان سلمان یاسوج

رئیس بیمارستان اعصاب و روان سلمان یاسوج از بلاتکلیفی احداث ساختمان حدید پنج طبقه سلمان یاسوج خبر داد و گفت: مراحل احداث ساختمان جدید بیمارستان سلمان یاسوج پنج سال پیش کلنگ‌زنی و فونداسیون آن اجرا شد.

هرمزپور با قدردانی از فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، تأکید کرد: پنج سال از اجرای فونداسیون این ساختمان می‌گذرد و انتظار می‌رود مدیریت ارشد اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد و سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تدابیری در این خصوص بیندیشند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد