تاریخ درج خبر : 1394/01/28
کد خبر : ۴۷۰۹۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

یاسوج آماده برگزاری کنگره بین المللی خون است

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهر یاسوج آماده برگزاری کنگره بین المللی خون است. فتاح محمدی ظهر چهارشنبه در نشست هماهنگی این کنگره افزود: این رویداد علمی از۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت ۹۴ به مدت چهار روز در این استان برگزار می شود.

IMG13261706

وی بیان کرد: دراین کنگره مجموعه یافته ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی در سطح بین المللی در عرصه سلامت، بیماری ها وکاربردهای خون ارائه می شود.

وی، محورهای اصلی کنگره را بیماری های خونی و روش های درمانی، مراقبت و پیشگیری آن، کم خونی ها، طب انتقال خون، کاربردهای بالینی و تازه های پیوند سلول های بنیادی خون ساز، سرطان های خون واکتشافات دارویی در بیماری های خونی عنوان کرد.

معاون استاندار یادآور شد: ۲۵ انجمن، دانشگاه و مرکز علمی تحقیقاتی ملی و بین‌المللی برای برگزاری این کنگره اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: ۲۶ صاحب‌نظر خارجی از کشورهای مختلف جهان برای حضور در این کنگره بین‌المللی اعلام آمادگی کرده‌اند که این صاحب‌نظران از کشورهای ایتالیا، فرانسه، استرالیا، آلمان، هند، پاکستان، سریلانکا، نپال، عراق، لبنان و چند کشور دیگر هستند.

وی گفت: کنگره بین المللی خون و تازه های پیوند سلول های بنیادی خون ساز به عنوان یک رخداد بزرگ علمی و فرصت ارزشمندی برای معرفی استان است.

محمدی عنوان کرد: تاکنون ۵۸۲ نفر برای شرکت در این کنگره ثبت نام کرده اند و بیش از ۳۰۷ مقاله علمی به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد