تاریخ درج خبر : 1394/01/28
کد خبر : ۴۷۱۰۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اموال ادارات کهکیلویه و بویراحمد مستندسازی می‌شود

مدیرکل اقتصاد و دارائی کهکیلویه و بویراحمد گفت: طبق قانون و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده اموال منقول و غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد مستندسازی می‌شود.

ابراهیم کشاورز اظهار داشت: تاکنون بیش از ۴۵ مورد بازدید در راستای مستندسازی از دستگاه‌های اجرای صورت گرفته که بیشترین آنها مربوط به دستگاه‌های نظامی بوده است.
وی با اشاره به اینکه طرح کاداکستر و یا مستند سازی اموال و طرح تک برگ کردن مالکیت، بیان کرد: بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ سند دولتی در خزانه اسناد مالکیت در راستای مستند سازی اموال موجود است.
کشاورز ابراز کرد: در قالب مقررات کمیسیون مستندسازی موضوع ماده ۶۹ که تاکنون ۱۰۰ مصوبه داشته سندهای دفترچه‌ای جهت تک برگ شدن تحویل دستگاه‌های مربوطه شده است که از یک هزار و ۷۵۸ مورد تشریفات تک برگ شدن را طی نموده‌اند و هرگونه تغییر و تبدیل در حوزه اموال دولت باید مستند و به اطلاع امور اقتصادی و دارائی برسد.
مدیرکل اقتصاد و دارائی کهکیلویه و بویراحمد افزود: طبق مقررات در راستای ساماندهی فضاهای اداری و توزیع عادلانه فضاها و املاک کمیته ساماندهی فضاها و ساختمان‌های اداری تشکیل شد.
کشاورز در پاسخ به این سوال که هدف از تشکیل این کمیته چیست؟، خاطرنشان کرد: برخی دستگاه‌های اداری املاکی مازاد بر نیاز خود و بلا استفاده دارند و در عین حال برخی از کمبود فضای فیزیکی رنج می‌برند که این امر نیازمند برنامه‌ریزی و رفع مشکلات دیگر ادارت است.
وی عنوان کرد: هرگونه خرید، فروش، اجاره و ساخت باید برای جلوگیری از هدر رفت بیت‌المال و نحوه صحیح هزینه‌ها، تامین نیازهای دیگر دستگاه‌های اجرایی با مجوز کمیته ساماندهی فضاها و ساختمان‌های اداری باشد.
کشاورز تصریح کرد: این کمیته به شناسایی فضاهای مازاد مبادرت و آن را در اختیار سایر دستگاه‌ها قرار می‌دهد یا اینکه با جوز این کمیته سازه‌های جدید احداث می‌شود.
مدیرکل اقتصاد و دارائی کهکیلویه و بویراحمد اظهار داشت: کمیته ساماندهی فضاها و ساختمان‌های اداری این استان با عضویت استاندار، برخی معاونان استاندار، مدیرکل مسکن و … تاکنون بیش از ۴۲ مصوبه داشته است.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد