تاریخ درج خبر : 1394/01/28
کد خبر : ۴۷۱۰۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

نجات مادر باردار در منطقه صعب العبور «تنگ زرد» لنده

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده گفت: مادر بارداری از خطر مرگ حتمی ناشی از زایمان نا ایمن در روستای «تنگ زرد» از توابع دهستان «قیام» این شهرستان توسط تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی لنده نجات یافت.

امراله خانی افزود: تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی لنده طی یک عملیات ۹ساعته موفق شدند مادر بارداری را در روستای «تنگ زرد» لنده از خطر مرگ حتمی نجات دهند.

وی بیان کرد: ساعت۹:۰۰صبح طبق پیگیری و تماس تلفنی به تیم سلامت مرکز بهداشت درمانی لنده درباره وضعیت خانم بارداری بنام کبری تقی نژاد ساکن روستای تنگ زرد، خانواده وی خبر از وضعیت نامساعد زایمان (نیومدن جفت سرراهی، خونریزی شدید، افزایش فشارخون) دادند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده خاطرنشان کرد: در راستای طرح تحول سلامت و اهمیت سلامت مادران باردار، بلافاصله تیم سلامت درمانگاه لنده متشکل از پزشک، دو نفر ماما، دارویار و بهورزان روستای قیام به یک دستگاه آمبولانس به سمت روستای مورد نظر اعزام شدند.

خانی تصریح کرد: سرم تراپی، تزریقات و کنترل علایم حیاتی مادر را انجام دادند و با توجه به اینکه روستای تنگ زرد فاقد راه ارتباطی و بسیار صعب العبور است و امکان ورود آمبولانس به خود روستا نبود تیم سلامت در مجموع حدود ۵ ساعت بصورت رفت و برگشت پیاده به روستای مورد نظر رفتند و مادر را در شرایط سخت به کمک اهالی روستا با برانکارد چوبی ساخته شده به آمبولانس رساندند و او را به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت اعزام کردند.

وی بیان کرد: در طی تماس تلفنی با هلال احمر شهرستان کهگیلویه برای درخواست بالگرد برای کمک به زائو اعلام داشتند که بالگرد به صورت اجاره ای است و برای فرستادن بالگرد به منطقه همکاری نکردند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده اضافه کرد: خوشبختانه وی از خطر مرگ نجات یافت و حال عمومی او نیز مساعد گزارش شده است.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد