تاریخ درج خبر : 1394/01/28
کد خبر : ۴۷۱۰۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تجمع اعتراضی فرهنگیان استان در میدان معلم یاسوج

فرهنگیان کهگیلویه وبویراحمدی با بیان اینکه حقوق این قشر اثرگذار جامعه با دیگر دستگاههای دولتی همتراز نیست ،برتحقق مطالبات صنفی خود تاکید دارند.

۸۱۵۷۳۶۲۶-۶۳۹۲۰۰۵

شماری از این افراد روز پنجشنبه با تجمع صنفی در میدان معلم یاسوج، بار دیگر لزوم برنامه ریزی مسوولان برای رفع دغدغه های معیشتی و رفاهی فرهنگیان را خواستار شدند.

یک فرهنگی با بیان اینکه در دوره ی دکتری مشغول تحصیل است،افزود: بین حقوق ۲۰میلیون ریالی فرهنگی دراین مقطع با حقوق ۶۰ میلیون ریالی کارکنان همتراز ما درعلوم پزشکی اختلاف فاحشی وجود دارد.

فرهنگی دیگری که خود را دبیر شیمی معرفی کرد نیز می گوید: حقوق امسال آموزش وپرورش ۱۴درصد افزایش یافته اما برخی دستگاههای ۳۵درصد افزایش حقوق داشته اند.

فرهنگیان در این تجمع آرام کم توجهی به بیمه طلایی فرهنگیان در شهرهای بزرگ ، برخوردارنبودن از خدمات سفر نظیر دیگر دستگاههای اجرایی و همترازنبودن حقوق فرهنگیان دارای تحصیلات تکمیلی با دانشگاهها را از جمله مشکلات خود بیان کردند.

‘تکریم مقام معلم درجامعه باید همگانی شود’،’هرچه مقام معلم بالا رود جامعه بالا می رود’ دو رهنمود مقام معظم رهبری؛ عنوان دو پلاکاری بود که در اجتماع فرهنگیان به چشم می خورد .

آواخر سال گذشته ، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با حضور در جمع فرهنگیانی که برای مطالبات صنفی خود تجمع آرام برپاکرده بودند، بر پیگیری مطالبات صنفی فرهنگیان تاکید کرد.

فتاح محمدی در شورای آموزش پرورش این استان که روز سه شنبه هفته جاری در استانداری کهگیلویه ولویراحمد برگزار شد نیز از ارسال نامه ای با موضوع مطالبات فرهنگیان به مسوولان کشوری خبرداد .

فرهنگیان کهگیلویه وبویراحمدی معتقدند اگر نسبت به درخواست های صنفی آنها توجه نشود، یکروز قبل از روز ۱۲اردیبهشت ،روز معلم تجمع صنفی خود را ادامه خواهند داد.

مسوولان اجرایی معتقدند مطالبات صنفی فرهنگیان در یک فرایند جامع وکلان کشوری درحال بررسی است و نباید این مطالبه به رسالت و تلاش ارزشمند قشر شریف فرهنگی لطمه ای وارد کند.

حدود ۲۰۰ فرهنگی با حضور در میدان معلم، محوطه اطراف ساختمان آموزش وپرورش تجمع صنفی آرام همزمان با دیگر شهرها برگزار کردند.

از ۱۶هزار کارکنان آموزش و پروش کهگیلویه وبویراحمد حدود ۱۱هزار نفر آموزشی هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد