تاریخ درج خبر : 1394/01/28
کد خبر : ۴۷۱۰۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ ذخایر فسفات رسوبی حرف اول را در ایران می زند

معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین شناسی ایران گفت: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ ذخایر فسفات رسوبی حرف اول را در ایران می زند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، بهروز برنا اظهار داشت: امروز روزی، خوب برای سازمان زمین شناسی ایران خواهد بود چراکه با استقرار نمایندگی استارت شروع فعالیت خود را در استانی با پتانسیل های بالای معدنی زده است.

IMG_0040 (1)

برنا با بیان اینکه کشور ایران با تنوع و غنای بالای معادن، ۳ درصد ذخایر شناخته شده معدنی دنیا را در خود جای داده است افزود: سازمان زمین شناسی ایران جز ۸ سازمان زمین شناسی برتر دنیا و در خاورمیانه رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین شناسی ایران با اشاره به رتبه ۶ کشور در ژئوفیزیک هوایی گفت: مطالعات، امکانات و توانمندیهای علمی و عملی ایران دارای شرایطی مطلوب در سطح دنیاست.
وی خاطر نشان کرد: امروزه کشور بخش عمده ای از نیاز خود به کود شیمیایی را از خارج تامین می کند و با بهره برداری از معادن فسفات رسوبی کهگیلویه و بویراحمد که در سطح کشور حرف اول را می زند بی نیاز از واردات آن خواهیم شد.
برنا با اشاره به معادن بی نظیری همچون فسفات، مس، نیترات، سلستین و گچ هایتک در کهگیلویه و بویراحمد افزود: این استان در با ذخیره ۸/۲ میلیارد تنی قطعی معادن هنوز در عرصه تولید به جایگاهی مناسب نرسیده و می بایست حلقه های اکتشاف، استخراج و فرآوری به صورت همزمان فعال شوند.
معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین شناسی ایران خاطر نشان کرد: در کشور ۷۰ نوع از معادن به بهره برداری رسیده و ۱۵ نمونه معدن دیگر همانند خاک های نادر، نیکل و کواتر در حال به بهره برداری رسیدن است و این نشان از تنوع معدنی ایران است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد استقرار نمایندگی سازمان زمین شناسی در کهگیلویه و بویراحمد زمینه بروز فعالیت هایی مثبت و اثرگذار در توسعه بحث معدن در استان و کشور باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد