تاریخ درج خبر : 1394/01/30
کد خبر : ۴۷۱۰۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

ارسال نمونه‌ مسمومیت‌های مشکوک کهگیلویه و بویراحمد به تهران و اصفهان

رضا چمن با اشاره به اتفاقات روی داده در چند روز اخیر و مسمومیت‌ها در سه شهرستان استان، اظهار کرد: از این تعداد یک نفر نیز که کودک زیر ۳ سال بوده و باید با احتیاط بیشتری مورد معاینه و درمان قرار می‌گرفت به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج انتقال داده شد که حال عمومی وی نیز رو به بهبود است.

وی گفت: این کودک هم اکنون از بخش مراقبت‌های ویژه به بخش اطفال منتقل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه امروز در مسیر مرقد مطهر بی‌بی حکیمه (س) شاهد بروز موردی مشابه به همان شرایط اتفاق افتاده در شهرستان‌های کهگیلویه و چرام بودیم، تصریح کرد: مواردی از مسمومیت در زائرین اعلام شد که از این افراد مسموم ۳ نفر در بیمارستان شهید رجایی گچساران بستری هستند و حال عمومی آنها رضایت‌بخش است.

چمن یادآور شد: در همه این موارد، فرد یا افرادی در دهدشت، چرام و گچساران با طرح و ارائه شربت به شکل رایگان و به بهانه نذری، به اصرار و به صورت رایگان سعی کردند که نوشیدنی را در اختیار مردم قرار دهند که منجر به مسمومیت آنها شده است.

وی ادامه داد: بر اساس علائم مسمومیت، کار معالجه و مداوای آنان به خوبی انجام شده که به نظر می‌رسد این نوشیدنی آلوده به مواد مخدر بوده و در این راستا جهت کارهای تشخیصی بهتر، نمونه‌ها به تهران و اصفهان ارسال شده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته همکاران ما در بیمارستان‌های دهدشت و گچساران هیچکدام از این افراد با مشکل جدی مواجه نشده‌اند، به مردم توصیه کرد که از دریافت مواد خوراکی و نوشیدنی از فروشندگان دوره‌گرد، افراد ناشناس و مشکوک، خودداری کنند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد