تاریخ درج خبر : 1394/01/30
کد خبر : ۴۷۱۱۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

با زمین زمین خواری و کوه خواری به شدت برخورد می شود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور هرگونه سیاه‌نمایی بدون ارائه مستندات را مشمول پیگرد قانونی دانست.

IMG18181190

ناصر سراج که به یاسوج سفر کرده است، ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اظهارات برخی مسئولین در خصوص پولهای کثیف که در رسانه ها منتشر شد، افزود: مکاتباتی از سوی سازمان بازرسی با این مسئولان مبنی بر ارائه مستندات قانونی انجام شد اما تاکنون هیچ مستنداتی به این سازمان ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه وظیفه سازمان بازرسی جمع آوری مدارک و مستنداتی در رابطه با هر موضوعی است، اظهار داشت: در اسفندماه هم اعلام کرده ام که کسانی که در هر پست و مقامی مصاحبه کرده و سیاه‌نمایی می‌کنند، مستندات خود را اعلام کنند وگرنه اقدامات قانونی لازم به عمل خواهد آمد.

سراج بیان کرد: یکی از آقایان در خصوص پولهای کثیف به صورت کتبی اظهارات خود را تکذیب کرد. برنامه مدون سازمان بازرسی در خصوص زمین خواری رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین گفت: عمل به فرامین مقام معظم رهبری در رأس برنامه های سازمان بازرسی است.

وی افزود: معظم له در سال گذشته چندین پیام بسیار مهم داشتند که بیشتر روی سخن ایشان با بازرسی بود، به ویژه در زمینه هایی همچون محیط زیست، زمین خواری و کوه خواری. سراج اضافه کرد: سازمان بازرسی در این رابطه برنامه های مدونی تدوین کرده که در پایان سال نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور آمار مربوط به زمین خواری و کوه خواری را بسیار زیاد دانست و اظهار داشت: متاسفانه این مسئله بیشتر در استانهای شمالی، تهران و البرز بوده است. سراج همچنین گفت: در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز ما برنامه ها را رصد کردیم، در راستای اقتصاد مقاوتی گزارش کاملی تهیه کرده و به مقام معظم رهبری و روسای سه قوه ارسال کردیم. وی در پاسخ به سوالی در خصوص پرونده بورسیه های غیر قانونی نیز گفت: این پرونده ها در سازمان بازرسی مورد بررسی قرار گرفت و اقدام کردیم اما گزارش های سازمان محرمانه است و حق افشا نداریم.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد