تاریخ درج خبر : 1394/01/31
کد خبر : ۴۷۱۱۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد تند استاندار از وضعیت منفعلانه گردشگری استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جلسه تجلیل از خادمان سفر با انتقاد از وضعیت منفعلانه گردشگری در استان گفت: هیچ برنامه جدی در استان برای گردشگری وجود ندارد و صرفا فعالیتها تحت تاثیر هجوم گردشگران است.

سیدموسی خادمی افزود: برپایی غرفه ها، صنایع دستی و آماده کردن پارکها کاری است که توسط همه انجام می شود و باید به دنبال برنامه هایی اثرگذارتر بود و این در حالی است که گردشگری باید فعال عمل کند و مدیریت و جهت دهی گردشگران را خود بر عهده گیرد تا صنعت گردشگری بر اقتصاد مردم تاثیر بگذارد.

IMG_2876

وی ادامه داد: این استان دارای طبیعت بکر، جنگل، چشمه ها و رودخانه های فراوانی است اما برنامه ای برای استفاده از این ظرفیت طبیعی برای توسعه استان وجود ندارد.

خادمی افزود: گردشگری در این استان باید دارای جهتگیری مشخصی باشد و منجر به کسب درآمد شود و تحقق این مهم نیازمند تدوین سند جامع گردشگری استان است.

این مقام مسئول، لزوم برنامه ریزی برای توسعه گردشگری روستایی و عشایری و ایجاد دهکده های گردشگری را از قابلیتها و نیازهای مهم استان برشمرد.

وی در ادامه اظهار داشت: چون در این استان نتوانسته ایم از طبیعت به نفع توسعه استان استفاده کنیم، مردم نیز قدر آن را نمی دانند و شاهد تخریب طبیعت هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد