تاریخ درج خبر : 1394/02/01
کد خبر : ۴۷۱۲۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تاکید معاون فرماندار کهگیلویه بر حفاظت از منابع آب شرب

در نشست شورای سلامت که به ریاست معاون فرماندار در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت برگزار شد موضوع منابع تامین آب شرب با حساسیت خاصی دنبال و راهکارهای ایمنی و سلامت آب، مورد بحث و تبادل‌نظر اعضای جلسه قرار گرفت.

مرتضی جلال‌منش در این نشست خواستار محصور شدن منابع تامین آب شد و گفت: هر چند شایعات پیرامون آلوده شدن آب صحت نداشت اما این موضوع تلنگری برای حفاظت هر چه بیشتر از آب است.

۲۵۷۷۲_۴۷۷

معاون فرماندار کهگیلویه با بیان این‌که کهگیلویه هم‌اکنون در بهترین دوران مدیریتی و فضای آرام سیاسی است، افزود: البته مشکلاتی در حوزه سلامت هم‌چنان وجود دارد که نیازمند ارائه راهکارهای مناسب است.

وی وضعیت کشتارگاه را قابل قبول ندانست و گفت: عدم حضور شهردار در چنین جلسه مهمی توجیه‌پذیر نیست در واقع حضور شهردار در جلسه حداقل برای ابراز همدردی لازم است که به خاطر عدم حضور شهردار نشست شورای سلامت بی‌نتیجه است.

نادر صفاری نیز مسئله آب را دغدغه کاری خود و همکاران به‌ویژه در چند روز گذشته خواند و با بیان این‌که شایعه سمی شدن آب نگرانی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده بود، افزود: در واقع این شایعه زنگ خطر را برای اهمیت دادن به منابع آب به صدا درآورد.

رئیس شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه شکل‌گیری سه مصوبه شورای سلامت و یک مصوبه شورای تامین در این راستا را یادآور شد و تصریح کرد: متاسفانه چه در زمینه تامین آب و چه سلامت این مهم به عنوان یک موضوع دست آخر محسوب شده و چندان توجهی به آن نشده است.

صفاری با عنوان این‌که شعار «آب نباشد بهتر از این است که آب باشد ولی سالم نباشد» اهمیت سلامت آب را می‌رساند، تصریح کرد: موضوع آب شوخی نیست، به رغم تاکیدات مکرر اما تاکنون اهمیتی به مشکلات تامین آب قائل نشده است.

وی با تاکید بر این‌که تبعات متوجه کسانی است که همکاری نمی‌کنند بدون نام بردن از نهادها یا افراد ذی‌ربط گفت: شرکت آبفای شهری با وجود بحران اعتباری محصور کردن منابع تامین آب را در دستور کار قرار داده است.

صفاری با بیان این‌که امنیت منابع آب جای هیچ دغدغه‌ای نیست، افزود: مخازن نگهبان دارند و امکان دسترسی به مخازن آب از سوی افراد خاطی و مغرض وجود ندارد.

این مسئول درباره سلامت آب دهدشت این اطمینان را داد که عاری از هر گونه میکروب است و خاطرنشان کرد: چندین بار با حضور کارشناسان بهداشت محیط و اصحاب رسانه مخازن آب شست‌وشو و گندزدایی شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • کارگزینی گفت:

    بود و نبود شهردار فرقی ندارد
    دهدشت شهری بدون شهردار

پربازديد