تاریخ درج خبر : 1394/02/01
کد خبر : ۴۷۱۲۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش دکتر چمن به سریال طنز « در حاشیه »

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در واکنش به سریال در حاشیه که جامعه پزشکان را دستمایه ساخت این سریال طنز قرارداده است گفت: طنز پردازان نیز باید برای ساخت چنین سریال‌هایی سوژه داشته باشند.

دکتر رضا چمن افزود: معمولا هر گروهی در جامعه حاشیه ای دارد و هیچ گروهی نیست که بدون حاشیه باشد.

چمن

این پزشک متخصص ادامه داد: بخش زیادی از جامعه پزشکی کشور وظیفه خود را به درستی انجام می دهند ولی در بین جامعه پزشکی نیز برخی افراد وجود دارند که دارای حاشیه هستند.

چمن بیان داشت: هزاران متخصص و پزشک در بیمارستانها و در بخش های مختلف بالینی و تخصصی مشغول خدمت رسانی به مردم هستند و ممکن است برخی ها کارشان دارای حاشیه هایی نیز باشد اما آنچه مهم است این است که گروههای مختلف صنفی ظرفیت و تحمل طنز را داشته باشند.

وی کار طنز پردازان را نیز دارای حاشیه خواند و بیان داشت: این هنرمندان به سراغ هر گروه صنفی اعم از معلمان، خبرنگاران، بازاریان و هر قشر و صنف دیگری هم بروند اعتراض آنها را درپی دارد.

چمن ادامه داد: همین حساسیت در بین اقوام مختلف نیز هست و طنزپردازان برای به تصویر کشیدن آنها نیز  مشکلات خاص خود را دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در پایان گفت: به نظر من « در حاشیه » سریال خوبی است و از نظر من مشکل خاصی ندارد.

گفتنی است سریال در حاشیه به کارگردانی مهران مدیری هر شب از شبکه سه سیما پخش می شود که جامعه پزشکان را سوژه و دستمایه اصلی طنز خود قرار داده است و طی روزهای گذشته، اعتراضهایی را از سوی جامعه پزشکی به همراه داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    سریالها خارجی‌ رو ببینید .مثلا انگلیس طوری گداهای کنار خیابونشون رو نشون میده انگار شاهزدهای بی‌ ادعا هستن پزشکاشون که جای درمان معجزه می‌کنن و پرستاراش عاشقانه در خدمت مریض هستن اونوقت سیما ایران افراد تحصیل کرده داخل و خارج رو که سالها زحمت کشیدن تا چیزی یاد بگیرن و از علمشون زندگی‌ کنند رو افرادی مجرم نشون میده که مدرک جعلی داران و حقشونه با دست بند و بی‌ آبرویی برن زندان. نه مردم درس نخونن بیان بشن هنرمند نمای سیما که نه تخصصی لازم داره نه هنری کارشم فقط مسخره کردن کسانی که از موقعیت بهتر اجتماعی برخوردارن باهوشتر و و خوش لباس تر هستن .سؤ استفاده از حسادت عمومی‌ مردم برای جلب مخاطب کار کثیفی هست

  • محمد گفت:

    پزشکان تهرانی پست ترین پزشکان ایرانند

  • محبي فر گفت:

    طنز و انتقاد سازنده موثر هستند..پزشکان امروزی باید بپذیرند خبلی هاشون مثل سابق عمل نمی کنند وبیشتر به فکر درامد هستند..هر چند درامد مهم است .اما شیوه ی بو علی سینا ها در طبابت طور دیگری بود

پربازديد