تاریخ درج خبر : 1394/02/01
کد خبر : ۴۷۱۲۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

موسویان‌زاده: از فعالان عرصه سلامت کهگیلویه تجلیل می‌شود

سید عبدالحسین موسویان زاده در نشست شورای سلامت شهرستان کهگیلویه،اظهارداشت: هفته سلامت یکم تا هفتم اردیبهشت ماه امسال با عنوان «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی برای ارتقای عادلانه سلامت» و شعار “ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره” برگزار می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه روز شمار هفته سلامت را از۱ اردیبهشت سلامت و مشارکت‌های اجتماعی، ۲ اردیبهشت سلامت و سبک زندگی ایرانی- اسلامی، ۳ اردیبهشت عدالت در سلامت و ارتقای خدمات بهداشتی- درمانی، ۴ اردیبهشت، سلامت، آموزش همگانی و خودمراقبتی ،۵ اردیبهشت ،سلامت و ارتقای ایمنی غذا،۶ اردیبهشت ، سیاست‌های کلی سلامت، همکاری بین‌بخشی، ۷ اردیبهشت،اقتصاد سلامت و توسعه سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

80528512-3701939

وی از برگزاری همایش پیاده‌روی در هفته سلامت خبر داد و گفت: یکی از اهداف وزارت بهداشت تشویق مردم به ورزش و تببین شیوه‌های صحیح تغذیه است.

موسویان زاده با تشکر از اصحاب رسانه در پوشش اخبار حوزه سلامت،بیان کرد: نقش اصحاب رسانه و قلم در ترویج فرهنگ‌ سلامت و آگاهی به مردم بی‌بدیل است.

وی استفاده از تریبون ائمه جمعه و جماعات به منظور تببین جلوگیری از رفتارهای غیربهداشتی در بین عامه مردم را ضروری دانست و گفت: مشارکت مسئولان در سال همدلی و همزبانی با این نهاد در ترویج فرهنگ سلامت در بین مردم لازم و ضروری است.

موسویان زاده بااشاره به هفته دندانپزشکی،اظهارداشت: ما با وجود کمبود دندانپزشک در سطح شهرستان دو یونیت در بخش‌های قلعه رئیسی و شهر دهدشت مستقر کردیم و در بخش دیشموک با خرید یونیت و پیگیری نیروی انسانی نیز به زودی مستقر می‌شود.

وی تصریح کرد: عدم وجود مشخص بودن حریم بهداشتی آب منبع آب دهدشت یک مشکل اساسی است و امنیت سلامت آب آشامیدنی مردم را به خطر می‌اندازد و باید به زودی این مشکل مرتفع شود.

منبع:صبح دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد