تاریخ درج خبر : 1394/02/01
کد خبر : ۴۷۱۳۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

کنگره کهگیلویه و بویراحمدشناسی برگزار می‌شود

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد، قول هرگونه همکاری با بنیاد ایران‌شناسی برای برگزاری کنگره کهگیلویه و بویراحمدشناسی را داد.

۸۰۹۶۵۰۹۱-۵۳۵۱۵۷۵

عصر دیروز و با حضور مسئولان بنیاد ایران‌شناسی کهگیلویه و بویراحمد نشستی با معاون سیاسی امنیتی استاندار این استان برگزار شد.

در این نشست پس از بیان برخی از راهکارها و همچنین طرح مشکلات توسط مسئولان بنیاد، فتاح محمدی معاون سیاسی استاندار در خصوص اهمیت کار بنیاد به اظهار نظر پرداخت.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ایران دارای فرهنگ و تمدن غنی ایرانی است که ممزوج با فرهنگ والای اسلامی شده، اظهار کرد: اگر این دو را با هم ببینیم قادر به رفع بسیاری از مشکلات داخلی و حتی بین‌المللی هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بنیاد ایران‌شناسی به عنوان یکی از دستگاه‌های فرهنگی اثرگذار نام برد که می‌تواند در نهادینه کردن فرهنگ ایرانی اسلامی در سطح کشور و استان فعالیت‌های خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد استانی متمدن در کشور بوده که دارای پیشینه فرهنگی و تمدنی بالایی است، تصریح کرد: باید از این پیشینه به درستی برای شناسایی و معرفی استان خود استفاده کنیم.

محمدی توضیح داد: کارهای فرهنگی را گاه بدون اینکه مسائل مالی دخیل باشند با کمی تدبیر می‌توان به سرانجام رساند همان‌گونه که ما کنگره عظیم بی‌بی‌ حکیمه را در استان از ابتدا بدون هرگونه اعتبار و بودجه‌ای استارت زدیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: اما دیده می‌شود که برخی از دستگاه‌ها از زیر بار کارهای فرهنگی فرار کرده و وظایف خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.

محمدی یادآور شد: بنا به آنچه که مسئولان بنیاد ایران‌شناسی پیشنهاد داده‌اند ما به نوبه خود آماده همکاری برای برگزاری کنگره کهگیلویه و بویراحمدشناسی هستیم و همه توان خود را در اختیار بنیاد به عنوان دبیرخانه کنگره قرار می‌دهیم و از امروز می‌توانند خود را برای برگزاری چنین کنگره‌ای آماده کنند.

این مسئول در پایان اضافه کرد: چنین کنگره‌ای کمک خوبی برای معرفی استان خواهد کرد و در همه بخش‌ها اثرگذار است که باید دستگاه‌های مختلف برای برگزاری این کار بنیاد ایران‌شناسی را کمک کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد