تاریخ درج خبر : 1394/02/01
کد خبر : ۴۷۱۳۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

۲۶۴ میلیارد ریال برای طرح های درمانی کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: : ۲۶۴ میلیارد ریال برای تقویت زیرساخت های درمانی کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۳ هزینه شد.

امام بخش قائدی افزود: این اعتبار برای اجرای طرح هتلینگ در پنج بیمارستان، احداث،تعمیر و تجهیزخانه های بهداشت، احداث کلنیک درمانی یاسوج،کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی، زایشگاه دیشموک، کلنیک دندان پزشکی یاسوج و چند پروژه دیگر در این استان هزینه شده است.

وی با اشاره به فرسودگی بخش عمده ای از زیرساخت های درمانی و کمبود تجهیزات در این مراکز اظهار کرد: تجهیز و ارتقای هتلینگ بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد با ۳۸ میلیارد ریال اعتبار ، ساخت ۷۰ خانه بهداشت مهمترین طرح های بهداشت و درمان این استان در سال گذشته بود که سطح خدمات درمانی را به نحو چشمگیری متحول کرد.

وی بیان کرد:این اعتبار از محل بودجه استانی، ماده ۱۸۰ استانی و ملی،ابلاغی ملی و بند ت برای ارتقای خدمات بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد تامین شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به در حال اجرا بودن طرح های بزرگ درمانی مانند بیمارستان۲۵۰ تختخوابی یاسوج، ۹۶ تختخوابی نفت و ۱۰۰ تخت خوابی کوی کارکنان شهر دوگنبدان، بیمارستان ۳۲ تختی باشت سیمای زیرساخت های درمانی این استان را امید بخش ارزیابی کرد.

۸۵۰ تخت بیمارستانی دولتی، ۱۵۰ تخت خصوصی، ۳۵۰ خانه بهداشت، ۷۰ مرکز درمانی از جمله زیرساخت های بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد است.

۶۰۰ پزشک عمومی و دندان پزشک، ۲۵۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در این استان به مردم خدمت می کنند.

در حال حاضر ۷۰۰ تخت بیمارستانی در این استان در حال ساخت است.

استان کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد