تاریخ درج خبر : 1394/02/01
کد خبر : ۴۷۱۳۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مستمری افراد بی سواد رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال قطع می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد با تاکید بر اینکه دولت محدودیت‌هایی برای بیسوادان اعلام کرده است، گفت: اعمال هرگونه محدودیت از سال ۹۵ اجرایی می‌شود.

۱۳۹۳۰۴۱۴۰۰۰۸۶۹_PhotoA

شاهرخ کناری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ساماندهی بی‌سوادان در سطح کشور اظهار کرد: بر اساس این دستورالعمل شورای پشتیبانی آموزش و پرورش این امر را در دستور کار خود قرار داد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری بویراحمد با تاکید بر اینکه تا اطلاعات جامعه و کاملی وجود نداشته باشد نمی‌توان برنامه‌ریزی دست و اصولی را اجرا کرد، گفت: شناسایی و ساماندهی افراد بیسواد باید به صورت جدی به اجرا گذاشته شود.

کناری سوادآموزی را تنها مختص یک دستگاه خاص ندانست و گفت: سوادآموزی امری بین بخشی بوده که باید با همکاری و همت هرچه بیشتر دستگاه‌ها و مسئولان ساماندهی شود.

این مسئول از دستگاه‎ها خواست تا افراد بیسواد خود را شناسایی و معرفی کنند تا بتوان تصمیمات لازم را برای این قشر از جامعه اتخاذ کرد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد با تاکید بر اینکه ۹۲ درصد افراد این شهرستان باسواد هستند، گفت: امیدواریم با همکاری و هم‌افزایی هرچه بیشتر دستگاه‌ها این درصد کم افراد بیسواد را شناسایی کنیم.

وی در ادامه به مصوبات شورای پشتیبانی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: به منظور مبارزه و ریشه‌کن کردن بیسوادی در جامعه دولت برنامه‌های جدیدی را در دستور کار دارد که در زمان اعلام شده نیز به اجرا گذاشته می‌شود.

اولتیماتوم دولت یازدهم به افراد بی‌سواد

کناری از جمله برنامه‌های دولت برای مقابله با بیسوادی را قطع مستمری افراد بیسواد تحت پوشش نهادهای حمایتی عنوان کرد و گفت: افراد بیسواد در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی باشند در صورتی که تا پایان سال جاری باسواد نشوند مستمری آن‌ها قطع می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: سرمایه‌داران و صنعت‌گران در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال بیسواد باید برای صدور و یا تمدید پروانه کارخانه خود باسواد شوند در غیر این صورت هرگونه مزایای آن‌ها نیز حذف می‌شود.

وی ممنوعیت دریافت و تمدید گواهینامه رانندگی، ممنوعیت دریافت و تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو، ممنوعیت دریافت و تمدید جواز کار با خودروهای سبک و سنگین، ممنوعیت دریافت و تمدید پاسپورت، خروج از کشور از محدودیت‌های پیش‌بینی شده با بیسوادی عنوان کرد.

این مسئول تاکید کرد: محدودیت‌های اعلام شده از سال ۹۵ اعمال می‌شود و هیچ‌کس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد تصریح کرد: بر اساس مصوبه شوای پشتیبانی آموزش و پرورش اگر در سال ۹۴ فرد بیسوادی باسواد شود به فرد بیسواد که در کلاس شرکت کرده مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و به مربی که این فرد را باسواد کرده مبلغ ۸۰۰ تا یک میلیون تومان نیز اهداء می‌شود.

کناری با بیان اینکه مشوق‌های خوبی برای افراد در نظر گرفته شده است، گفت: مربیان سواد‌آموزی باید حداقل مدرک دیپلم به بالا باشند تا بتوانند افراد را باسواد کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد