تاریخ درج خبر : 1394/02/01
کد خبر : ۴۷۱۳۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تعیین تکلیف برای تکمیل ۱۳ کیلومتر از مسیر یاسوج به اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از تعیین تکلیف ۱۳ کیلومتر باقی‌مانده از مسیر یاسوج به اصفهان در محل گردنه بیژن خبر داد.

حسین فدایی مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با حضور و همت نیروهای راهداری استان کهگیلویه و بویراحمد گردنه بیژن بازگشایی شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان کرد: گردنه بیژن در محور سی‌سخت به سمیرم و در ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و یکی از مرتفع‌ترین گردنه‌های استان است.

وی ادامه داد: هرساله با بارش برف در آبان‌ماه مسدود می‌شود و در اواخر اردیبهشت بازگشایی می‌شود که امسال با توجه به کاهش بارش برف در آخرین روزهای فروردین بازگشایی شد.

مدیرکل راه و شهرسازی با بیان اینکه این محور یکی از مسیرهای کمکی یاسوج به سمیرم است، اظهار داشت: بازگشایی این مسیر باعث سهولت در رفت و آمد و کاهش ترافیک محور اصلی یاسوج ـ اصفهان می‌شود.

فدایی با تشریح وضعیت این مسیر گفت: در حال حاضر از این مسیر ۲۳ کیلومتری ۹ کیلومتر آسفالت شده و ۱۳ کیلومتر دیگر نیز به مناقصه رفته است و به‌زودی پیمانکار آن مشخص می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه امکانات راهداری در این مسیر اضافه خواهد شد، خاطرنشان کرد: پس از انجام عملیات راهسازی امکانات راهداری در این مسیر ایجاد خواهد شد تا حتی در فصل زمستان نیز شاهد تردد از این مسیر باشیم.

وی افزود: با توجه به جاذبه‌های طبیعی این منطقه، بازگشایی گردنه بیژن نقش به‌سزایی در شکوفایی ظرفیت‌های گردشگری در طول این محور خواهد شد و هرساله مسافران زیادی از استان‌های همجوار برای بازدید از این مناطق این مسیر را انتخاب می کنند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد