تاریخ درج خبر : 1394/02/02
کد خبر : ۴۷۱۳۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

زیرساخت‌های سد‌سازی در کهگیلویه و بویراحمد مهیا نیست

مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد گفت: زیرساخت‌های سد سازی در کهگیلویه و بویراحمد مهیا نیست.

علی لطفی عصر دیروز در نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان‌های کهگیلویه،لنده و چرام،اظهارداشت: در سال آبی ۹۳ در سراسر کشور ۲۰درصد کاهش بارندگی داشتیم و در کهگیلویه و بویراحمد ۴۰درصد کاهش بارندگی داریم.
مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: برداشت تصاعدی از منابع آبی زیرزمینی و استحصال بیش از ظرفیت دشت‌ها سبب ایجاد چاله‌ها و تهدید تاسیسات زیربنایی دشت‌ها، استفاده بی رویه مردم سبب تبدیل شدن دشت‌های آن منطقه به بیابان شدند.
وی با بیان اینکه باید به فکر ایجاد توسعه پایدار در بخش کشاورزی باشیم، بیان کرد: بهره‌برداری از منابع آبی باید با توجه به شرایط موجود منطقه انجام شود.
لطفی بابیان اینکه در بخش منابع سطحی وضعیت نامطلوبی داریم،عنوان کرد: با توجه به ناپایداری آب این شهرستان‌ها مطالعه طرح تامین آب حومه شرقی دهدشت از سد کوثر در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به سدهای موجود در حوزه کهگیلویه و لنده و استفاده از آب این سدها توسط شهرستان‌های مجاور در حوزه مارون را مناسب ندانست و اظهارداشت: بستر استفاده از منابع آب در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست.
لطفی با بیان اینکه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای پیشرفت طرح آبرسانی حومه غربی تخصیص یافته است،عنوان کرد: آبرسانی حومه غربی دهدشت پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی را زیرپوشش قرار می‌دهد که اشتغالزایی، درآمدزایی و پایداری جمعیت از مزایای اجرای این طرح در منطقه است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد