تاریخ درج خبر : 1394/02/02
کد خبر : ۴۷۱۳۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

شناسایی عاملان قطع درخت۷۰۰ساله بلوط در بویراحمد در حال پیگیری است

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بویراحمد گفت: شناسایی عامل یا عاملان قطع درخت بلوط ۷۰۰ ساله در منطقه تفریحی تنگ مهریان این شهرستان به طور جدی از سوی این اداره در حال پیگیری است.

سعید نظری افزود: این درخت بلوط کهنسال شامگاه ۲۹ فروردین ۹۴ قطع شد و پس از گزارش های مردم منطقه گروهی از کارشناسان و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد برای بررسی موضوع عازم منطقه شدند.

وی بیان کرد: یک فقره پرونده برای یکی از افراد مظنون در رابطه با قطع این درخت بلوط ۷۰۰ ساله تشکیل شده است.

نظری اظهار کرد: عامل یا عاملان قطع این درخت بلوط کهنسال پس از شناسایی به شدت مجازات خواهند شد.

وی عنوان کرد: روز گذشته اعضای تشکل مردم نهاد حامیان طبیعت زاگرس کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به قطع این درخت بلوط ۷۰۰ ساله و به نشانه حمایت از منابع طبیعی در کنار بقایای درخت حضور یافته و خواستار شناسایی و مجازات عامل یا عاملان این جنایت زیست محیطی شدند.

نظری ابراز داشت: انجام برخی اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی کافی از سوی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بویراحمد موجب حساسیت مردم این شهرستان نسبت به مسایل زیست محیطی و حفاظت از طبیعت شده و قشرهای مختلف مردم شهرستان همکاری مطلوبی در این راستا دارند.

وی افزود: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بویراحمد آماده پیگیری گزارش های مردمی در زمینه تخریب عرصه های منابع طبیعی این شهرستان است.

منطقه تفریحی تنگ مهریان در پنج کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • خبرنگار گفت:

    متاسفانه خود اداره منابع طبیعی عاملی برای تخریب منابع طبیعی استان است. این اداره نه تنها هیچگونه قاعطعیت و عکسالعملی در مقابل تخریب منابع طبیعی بویراحمد ندارد بلکه براحتی مجوز تصرف منابع را در اختیار افراد سیود جو قرار می دهد . تنگه مهریان و آبشار که هم اکنون به املاک خصوصی تبدیل شده است موید این نکته است

پربازديد