تاریخ درج خبر : 1394/02/02
کد خبر : ۴۷۱۳۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

خرید تضمینی گندم با قیمت هر کیلوگرم ۱۱۵۰ تومان

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پیش بینی کارشناسان زراعی استان، امسال بیش از ۴۰ هزار تن گندم و جو از مزارع این استان برداشت خواهد شد.

عفر گوهرگانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۰۰ هزار هکتار محصول گندم و جو دیم و ۲۵ هزار هکتار گندم و جو آبی از مزارع این استان در سال زارعی ۹۳-۹۴ زیر کشت رفته است.

وی بیان کرد: امسال همچنین پیش بینی می شود ۱۰ هزار تن گندم بذری از کشاورزان در این استان خریداری خواهد شد.

گوهر گانی ابراز داشت: با توجه به آغاز فصل برداشت، ۱۷مرکز خرید تضمینی گندم و جو و دانه های روغنی اراضی کشاورزی مناطق گرمسیری استان را بر عهده خواهند داشت.

وی افزود: محصول مازاد بر مصرف کشاورزان از سوی شرکت غله و اتحادیه های تعاون روستایی استان خریداری خواهد شد.

گوهرگانی ابراز کرد: به دلیل اینکه در مناطق گرمسیری این استان ۱۰۰ روز بارندگی موثر نبوده میزان برداشت گندم دیم در اراضی این مناطق نسبت به سال گذشته صد درصد کاهش یافته است.

مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی ۱۱ هزار و۵۰۰ ریال و گندم دورم ۱۱ هزار و ۸۰۰ ریال تعیین شده است که با برنامه ریزی های صورت گرفته و با عاملیت بانک کشاورزی مقرر شد قیمت گندم خریداری شده در همان روز به حساب کشاورزان واریز شود.

گوهرگانی اظهار کرد: حاصلخیزی خاک، شرایط آب و هوایی مناسب، خرید تضمینی گندم توسط دولت با قیمت متعادل از جمله مزیت های است که کشاورزان را به تولید بیشتر محصولات کشاورزی تشویق می کند.

وی تصریح کرد: برداشت گندم ،جو و دانه های روغنی کلزا از اواخر اردیبهشت امسال در مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد آغاز خواهد شد.

.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد