تاریخ درج خبر : 1394/02/03
کد خبر : ۴۷۱۴۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

اولتیماتوم فرماندار کهگیلویه به شهردار دهدشت/ انتقادهای تند حجت‌خواه از شورا و شهرداری

فرماندار کهگیلویه در نشستی با شهردار و اعضای شورای شهر دهدشت با انتقاد از عدم حضور شهردار در جلساتی نظیر شورای سلامت گفت: برای رسیدگی به مشکلات شهر تعامل مجموعه فرمانداری، شورای شهر و شهرداری یک ضرورت است.

۱۶۶۸۲۲۱

کرامت کریمی افزود: به این دلیل که در جلسه شورای سلامت مصوبات ضمانت اجرایی دارند و زمان‌دار هستند شهردار موظف است ظرف دو هفته آینده به مصوبات مورد نظر شکل اجرایی بخشد.

کریمی بیان داشت: در کار خدمت رسانی نباید مسایل سیاسی را دخالت داد و مردم نباید در اعمال سلیقه ما متضرر شوند.

ظلم نیروهای مازاد شهرداری در حق مردم

عضو شورای شهر دهدشت با بیان اینکه هر سیستمی مطلق نیست، شهرداری دهدشت را از این قضیه مستثنی ندانست و بیان داشت: بدهی‌های کلان و نیروهای مازاد و ناکارآمدی که به هر دلیلی جذب بدنه شهرداری شده، مشکلات مدیریت شهری را دوچندان کرده است.

سهراب حجت‌خواه تصریح کرد: حقوق نیروهای مازاد از عوارض مردم و ارزش افزوده پرداخت می‌شود و مردم انتظار دارند خدمات ارائه شود.

۱۳۹۴۰۲۰۱۰۰۰۰۵۸_PhotoL

وی با بیان اینکه شهرداری از نیروهای موجود خود باید حداکثر استفاده را داشته باشد، نقاط قوت مدیریت یک ساله شهردار دهدشت را مورد اشاره قرار داد و گفت: ساماندهی پارک مرکزی، زیباسازی فضای شهری، پیگیری تعارضات محلی کمربندی و پرداخت حقوق معوقه پرسنل از اقدامات خوب شهردار بوده است.

حجت‌خواه، مصوبات شورای شهر را در تأمین منافع مردم دانست و گفت: راه‌اندازی اتوماسیون اداری شهرداری نمونه‌ای از مصوبات جهت جلوگیری از نواقص شهرداری بوده که با گذشت ۱۸ ماه از عمر شورای شهر و شهرداری اجرایی نشده است.

منتخب اول مردم دهدشت مصوبه واگذاری فضای سبز به بخش خصوصی را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این مصوبه به بدترین شکل موجود اجرا شد، گفت: فضای سبز به کسی واگذار شده است که هیچ گونه تخصصی در این زمینه ندارد.

عضو شورای شهر دهدشت افزود: شهرداری مجبور شده است نیروهای دیگری به صورت روزمزد بگیرد تا نقایص فضای سبز برطرف شود.

به گفته حجت‌خواه هم‌اکنون سه گروه متشکل از گروه سابق، گروه پیمانکار و نیروهای روزمزد در بخش فضای سبز شهرداری مشغول به کار است.

حجت‌خواه واگذاری خدمات شهری به بخش خصوصی را از دیگر مصوبات برشمرد و افزود: اگر قرار است این مصوبه مانند فضای سبز اجرا شود همان بهتر که شکل اجرایی به خود نگیرد.

شکست انحصار پیمانکاری در کشتارگاه دهدشت در دوره چهارم شورا

وی با بیان اینکه در ساماندهی کشتارگاه کار انقلابی صورت گرفته است، افزود: پیمان کشتارگاه بیش از هفت سال در اختیار یک شخص با مبلغ ناچیز بود که گرفته شده و با مزایده گذاشتن به شخص دیگری با ۱۲ برابر شدن قرارداد واگذار شد.

حجت‌خواه تصریح کرد: مردم اما این مبلغ را نمی‌بینند و آنچه مهم بوده ارائه خدمات بهداشت و سلامت گوشت است که باید رعایت شود.

۱۳۹۴۰۲۰۱۰۰۰۰۵۷_PhotoL

وی افزود: نگرانی ما این است کاری نشود که این بار نیز کشتارگاه در انحصار یک نفر باشد، همچنین باید بر کار کشتارگاه نظارت مستمر صورت گیرد.

این عضو شورای شهر گلایه‌ای هم از شورای شهر داشت و گفت: وظیفه اصلی ما نظارت بر فعالیت شهردار است که باید به این مقوله ورود پیدا کرد.

حجت‌خواه با بیان اینکه چرا شورای شهر باید پیگیر امور اجرایی شهرداری با ۲۴۰ پرسنل باشد در حالی‌که حقوق بیش از ۱۰۰ نیروی مازاد از محل عوارض مردم محروم پرداخت می‌شود، تصریح کرد: به یقین می‌گویم شورای شهر در نظارت بر امور شهرداری نمره ضعیف می‌گیرد.

وی با بیان اینکه نباید کارهای مثبت و خدمات ارائه شده را نادیده بگیریم، کم‌کاری شورای شهر در نظارت بر شهردار را توجیه‌پذیر ندانست و افزود: وظیفه شورا پیگیری ضعف شهرداری است.

حجت‌خواه منتقد را دلسوز خواند و تصریح کرد: بعضی از ما در حباب قرار گرفتیم و انتقادات وارده بر شهرداری را نمی‌بینیم؛ معتقدم شهردار خواسته‌های گروه اقلیت را هم ببیند چرا که همه دل در گرو پیشرفت شهر و رضایت مردم داریم.

منبع:صبح دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مهمان گفت:

  دکتر حجت خواه بخاطر این مردم و به عشق خدمت به شهرش با شجاعت تمام انتقاد میکند و البته به نقاط قوت و کارهای مثبت مجموعه شهرداری اشاره میکند. اما متاسفانه عده ای که منافع خودشان را در خطر می ببنند این انتقادها را بر نمیتابند و به شخصیت حقیقی و حقوقی ایشان توهین میکنند.. البته که هندوستان یکی از مراکز علمی هست که برای این حرفم کافیست که دوستان به پیشرفتهای علمی این کشور گوشه چشمی بیندازند. دوم اینکه دکتر حجت خواه یکی از نخبگان این استان هست و در داخل کشور درس خوانده. گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید….. گو تو خوش باش که ما گوش به ناحق وکنیم

 • ایرج گفت:

  اقای حجت خواه که پاشو نمیزاره شورا و من که هم طایفه ای حجت خوام باید برم پیش دیگران . به متن بزنی اونم تو سایت وابسته که نشد حرف . عمل مهم هست دکتر هندی عزیز

 • دهدشتی گفت:

  از لان بای منتظر انبوهی از کامت های مشابه و هدف دار از یک نقطه ی شهر در ین مرد در این جا باشیم.
  بالاخره کریمی و حجت خواه بید ی روز این حرف را میزدند ، شهر دهدشت و پول این شهر در دست عده ای اص چپاول میشود.
  آقای کریمی برخورد های سرد شما شهردر راپررو می کند.

پربازديد