تاریخ درج خبر : 1394/02/04
کد خبر : ۴۷۱۴۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال به جاده ارتباطی پاتاوه -دهدشت

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، لنده، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی با اشارره به راکد ماندن جاده ملی پاتاوه – دهدشت گفت: با تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی این پروژه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

۸۱۲۸۳۶۱۴-۵۹۰۲۲۸۳

حجت الاسلام سید علی محمد بزرگواری با اشاره به پرداخت بخشی از مطالبات پیمانکار از سوی وزارت راه وشهرسازی افزود: روند اجرایی این پروژه ملی با تخصیص اعتبارات از هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث این جاده ملی هزینه شده است، اظهارکرد: با تکمیل و بهره برداری آن بیش از ۴۰۰ روستا در دو شهرستان بویراحمد و کهگیلویه از نعمت راه مناسب برخوردار خواهند شد.

بزرگواری تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه ملی نیز مسیر بندر امام خمینی (ره) به شهر یاسوج حدود ۲۱۷ کلیومتر کاهش خواهد یافت که این امر کاهش زمان سفر از مرکز کشور به بنادر جنوبی را به دنبال دارد.

پروژه پاتاوه به دهدشت به دلیل کمبود منابع مالی بیش از چهار ماه است که تعطیل شده است.

پروژه ملی پاتاوه به دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر دارای چهار فاز است که قطعات (فازهای) یک و سه این طرح به ترتیب ۲۸ و ۲۰ کیلومتر و فازهای دو و چهار این طرح نیز به ترتیب ۲۸ و ۶۳ کیلومتر است.

فاز یک و چهار این محور به طول ۴۵کیلومتر به بهره برداری رسیده است و فاز دو این طرح به طول ۲۸کیلومتر از سرچنار تا لوداب ۶۵ درصد و فاز سوم آن از لوداب تا کوه پاد به طول ۶۳ کیلومتر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد