تاریخ درج خبر : 1394/02/04
کد خبر : ۴۷۱۵۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های بویراحمد و دنا با اعتبارات ۱۲۰۰ میلیارد تومانی

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های بویراحمد و دنا با اعتبارات ۱۲۰۰ میلیارد تومانی خبر داد.

زارعی-۹

غلام‌محمد زارعی پیش از ظهر امروز در حاشیه برگزاری آیین تجلیل از ۵۲۸ قهرمان ورزشی شهرستان بویراحمد که در محل سالن ترویج کشاورزی این استان برگزار شد با اشاره به سفر دو معاون رئیس‌جمهور در طی این هفته و هفته آینده به استان اظهار کرد: امروز و فردا نوبخت معاون راهبردی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و در روز سه‌شنبه هفته آینده اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور به این دو شهرستان سفر خواهند کرد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود: در این دو سفر اقدامات بزرگی در این دو شهرستان خواهد شد که از جمله آن‌ها می‌توان به کلنگ‌زنی پروژه راه‌آهن یاسوج به اقلید اشاره کرد.

وی، آغاز این کار را با اعتبارات هزار میلیارد تومانی سرآغازی برای توسعه استان و شهرستان بویراحمد دانست و گفت: کار بزرگی که در این حوزه انجام می‌شود کلنگ‌زنی این خط ریلی از محل دهستان کاکان در شهرستان بویراحمد است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در همه جای کشور رسم بر این است که کلنگ‌زنی از ایستگاه ماقبل یعنی از اقلید باید انجام شود تا به ایستگاه مابعد یعنی در یاسوج برسد اما به دلیل پی‌گیری‌های انجام شده این کار بر خلاف رسم و عرف و تنها برای رضایت خاطر مردم از محل کاکان در شهرستان بویراحمد خواهد بود.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دیداری که با رئیس‌جمهور داشتیم این موضوع را برای وی تبیین کردیم که اگر خط آهن یاسوج به سرانجام برسد قطعه ویژه خط آهن کشور که کریدور شمال به جنوب است به توسعه صادرات کشور کمک خواهد کرد.

زارعی به دیگر اقداماتی که انجام خواهد شد اشاره کرد و تطویل باند فرودگاه یاسوج را مهم‌ترین اقدام در این دو سفر برشمرد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس متذکر شد: این کار با اعتبارات ۱۵ میلیارد تومانی به توسعه استان در بخش راه‌ها کمک خواهد کرد.

وی، یکی دیگر اقدامت را بهره‌برداری از ورزشگاه بزرگ ۱۵ هزار نفری شهر یاسوج به دست معاون اول رئیس‌جمهور برشمرد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته از سال گذشته ۴ میلیارد تومان برای تکمیل آن در نظر گرفتیم و شهر یاسوج پایلوتی برای برگزاری دیدارهای ملی و حتی بین‌المللی خواهد بود.

پروژه دیگری که زارعی به آن اشاره کرد تقاطع غیرهمسطح در محور پاتاوه به لوداب بود که در همین خصوص گفت: این کلنگ‌زنی با اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی تسهیل در عبور و مرور در این محور را خواهد کرد و فتح بابی برای تکمیل محور اصلی است.

وی در پایان یادآور شد: دیگر پروژه‌ای که در دستور کار قرار دارد کلنگ‌زنی پل چهارم بشار با حضور نوبخت معاون رئیس‌جمهور است که گره بزرگ ترافیکی را در شهر یاسوج باز می‌کند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد