تاریخ درج خبر : 1394/02/05
کد خبر : ۴۷۱۸۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

نوبخت در دیدار با آیت الله ملک حسینی: توسعه کهگیلویه و بویراحمد نیازمند نگرش جامع است

معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه گفت: خروج از رکود غیر تورمی مهمترین اولویت دولت یازدهم در افزایش شاخص های رفاهی زندگی مردم است.

 محمد باقر نوبخت روز جمعه در دیدار با نماینده ولی فقیه کهگیلویه و بویراحمد که با سیل انبوه درخواست های مردمی برای رفع مشکلات اشتغال روبه رو شده بود افزود: مدیریت اصولی و کمک گرفتن از ایده های کارشناسی و تخصصی در دولت یازدهم شاخص های رفاهی زندگی را تا حدود زیادی ارتقا داد.

وی با یادآوری کاهش درآمد ایران از ۱۲۰میلیارد دلار به ۲۴ میلیارد دلار با کاهش قیمت نفت و تحریم ها تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با وجود شرایط دشوار به دور از بازی های سیاسی عزم خود را برای کاهش مشکلات معیشتی مردم با رویکرد توسعه متوازن جزم کرده است.

وی از تزریق پنج میلیارد دلار ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۴ خبر داد و گفت: این صندوق متعهداست که ۲۰ درصد این میزان معادل یک میلیارد دلار آن را در قالب تسهیلات به دو بخش صنعت و کشاورزی تخصیص دهد.

نوبخت ۲۰ درصد پنج میلیارد دلار را رقمی معادل دو هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان سرمایه ریالی دانست و افزود: ۱۰ درصد این میزان سهم صنعت و معدن و ۱۰درصد نیز در بخش کشاورزی است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی که در سال گذشته با حدود ۲۱ درصد در بخش صنعت به تولید کنندگان و فعالان اقتصادی این بخش اعطا می شد امسال با نرخ ۱۲ درصد برای ۱۰ استان کشور از جمله کهگیلویه وبویراحمد و ۱۶ درصد نیز برای سایر استان ها خواهد بود.

نوبخت یادآور شد: نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی نیز در بخش کشاورزی در سال ۹۴ برای ۱۰ استان کشور نیز ۱۰ درصد و سایر استان ها نیز تا ۱۴ درصد خواهد بود.

نوبخت با تقدیر از تیم مذاکره هسته ای ایران افزود: شکل گیری توافق هسته مسیر توسعه و آبادانی مناطق محروم را سرعت خواهد بخشید.

وی بیان کرد: توسعه پایدار و همه جانبه کهگیلویه و بویراحمد نیازمند نگرش جامع است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلوویه و بویراحمد از تلاش های دولت برای جبران عقب ماندگی های تاریخی این استان تقدیر کرد.

حجت الاسلام سید شرف الدین ملک حسینی افزود: تیم اقتصادی دولت با مدیریتی خوب بخش قابل توجهی از مشکلات مردم را کاهش داده است اما عمق محرومیت های این استان زیاد است.

وی با اشاره به نیمه تمام ماندن طرح های بزرگ عمرانی در کهگیلویه و بویراحمد مانند جاده پاتاوه به دهدشت افزود: توسعه و آبادانی این خطه نیازمند تلاش بیشتری است.

ملک حسینی به کمبود شدید امکانات و زیرساخت ها در شهرهای کوچک و تازه تاسیس کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و از مسوولان خواست تا به این مناطق توجه بیشتری شود.

وی بیان کرد: بسیاری از نخبگان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل نبودن زمینه خدمت در استان های مجاور فعالیت می کنند که بازگرداندن آنها زمینه خدمت رسانی به مردم را هموارترمی کند.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد