تاریخ درج خبر : 1394/02/05
کد خبر : ۴۷۱۸۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

زارعی: روند اجرایی جاده پاتاوه – دهدشت تسریع پیدا کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت تسریع روند اجرایی جاده پاتاوه-دهدشت گفت: احداث جاده پاتاوه-دهدشت مسیر مرکز کشور به بندر امام خمینی(ره) را ۲۷۰ کیلومتر کاهش می‌دهد.

۱۳۹۲۰۴۲۹۱۴۰۶۵۸۱۹۳۸۶۰۵۷۳

غلام‌محمد زارعی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد که با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: انتظار می‌رود دولت ‌و ‌وزارت راه و شهرسازی در زمینه اختصاص اعتبار لازم به این پروژه از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

وی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد کریدور جنوب به شمال است، افزود: شاخص‌ بزرگراه در این استان نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است که دولت باید در این زمینه گام‌های جدی بردارد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با اشاره به اینکه تمام خطوط لوله گاز که از جنوب برداشت و به سمت مرکز و شمال وصل می‌شود باید از استان کهگیلویه و بویراحمد عبور می‌کند، ابراز کرد: این مهم یک فرصت برای توسعه این استان محروم و اما سرشار از پتانسیل‌های موثر در توسعه است.

زارعی با بیان اینکه ۱۰ درصد آب‌های سطحی کشور در این استان است، افزود: در سنوات گذشته در برخی استان‌ها بدون اینکه آبی باشد، سدهای احداث شد در حالی در این استان شرایط برای احداث سد فراهم بود ولی این موضوع محقق نشد.

وی عنوان کرد: حفاظت محیط زیست در حوزه منطقه حفاظت شده دنا در برخی مناطق در زندگی مردم تداخل ایجاد کرده به طوری که هرگونه توسعه، عمران و آبادی در این مناطق با چالش مواجه شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    جاده یاسوج -اصفهان را دریابید ای برادران تورا به خدا کار برروی این جاده شروع شود تا چهر بانده شود

پربازديد