تاریخ درج خبر : 1394/02/05
کد خبر : ۴۷۲۰۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از ۴۰ پزشک متخصص در کهگیلویه به مردم خدمات درمانی می‌دهند

سایت استان: مسعود آرام

مدیرشبکه بهداشت و درمان کهگیلویه از اجرای برنامه های متناسب با روز شمار هفته سلامت باهدف ارتقای آگاهی عموم درشهرستان خبر داد و گفت: چادرهای سلامت در مکان‌های پرتردد شهر برپا شده و در طول هفته خدمات درمانی رایگان ارائه می دهند.

موسویان زاده به بحث نیروی انسانی اشاره و تصریح کرد: به غیر از متخصص مغزاعصاب در همه رشته های تخصصی پزشک متخصص درشهرستان داریم که تعدادآنها بیش ازچهل متخصص است واین در نوع خوددرشهرستان بی سابقه بوده است.

mosavian

وی عزم ملی برای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت راشعارملی برای هفته سلامت درسال ۹۴ درکشور عنوان و خاطرنشان کرد: ما از هر پتانسیلی برای نشر این شعار استفاده خواهیم کرد.

این مسئول اجرای طرح سلامت را در سال ۹۳ بزرگترین طرح دولت تدبیروامیددانست وگفت: تعرفه های ۳ و ۶ درصدی بخش درمان و زایمان طبیعی رایگان دومورد ازمهمترین موارد این طرح است.

عبدالحسین موسویان زاده در این نشست خبری به دو سئوال خبرنگار سایت استان پاسخ داد.
وی در پاسخ به اولین سوال مبنی بر اینکه با توجه به هزینه سرسام آور دهان و دندان، چطور می‌توان پوشش هزینه های این بخش را باور کرد و آیا این شعار در حدحرف نیست؟ بیان داشت: با تغذیه مناسب می توان تاحدودی ازبیماریهای دهان ودندان جلوگیری کردواین امر هم نیازبه فرهنگ سازی دارد، اگررسانه ملی راتعقیب کنید خود وزیرهم گفت به کاهش هزینه های دندانپزشکی خیلی خوشبین نیستم،باتوجه به هزینه های زیاد، مردم هم کمترسراغ این مقوله می روند و بی توجهی به سلامت دهان ودندان باعث بروزتمام بیماریها میشود. وزیرهم بعدازبرنامه قطعا پیکیراین خواهدبودکه بحث هزینه های دندان پزشکی رابابیمه به سروسامان برسانند.

DSC05031
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا سفر وزیر بهداشت و درمان به استان بیشترجنبه تبلیغی داشته یا کاری؟ گفت: سفر وزیر یک کارخیرخواهانه بود و ربطی به کار و اداره ما ندارد، وقتی قاضی زاده وزیر نبود، به جاهای محروم استانهای دیگر هم رفته و این طرح را اجرا می‌کرد و استان ما یازدهمین استانی بود که این طرح در آن اجرا می شد و که اجرای این طرح در استان ما باپست وزارت ایشان مصادف شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد