تاریخ درج خبر : 1394/02/07
کد خبر : ۴۷۳۰۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

زخمی شدن یک بهله عقاب درمنطقه حفاظت‌شده خائیز کهگیلویه

رییس محیط زیست کهگیلویه گفت: یک بهله عقاب که از ناحیه بال دچار شکستگی شده بود با تلاش محیط بانان به اداره محیط زیست منتقل شد.

سید قدرت‌الله علیپور از زخمی‌شدن یک بهله عقاب در حاشیه منطقه حفاظت‌شده خائیز خبر داد و افزود: با اعلام این خبر محیط‌بانان سریع به آن منطقه اعزام و عقاب را به محیط‌ زیست شهرستان منتقل کردند.

وی بیان کرد: قریب به یک ماه است که عقاب موردنظر تحت مداواست و به محض بهبودی با نظارت دام پزشک تو طبیعت رهاسازی خواهد شد.

رییس محیط‌ زیست شهرستان کهگیلویه تصریح کرد: متاسفانه این عقاب زخمی‌شده هیچ گونه قدرت پروازی ندارند و محیط‌‌بانان همچنان دنبال مداوا و کارهای درمانی آن هستند.

وی احتمال داد علت زخمی‌شدن این عقاب به خاطر تیراندازی شکارچیان غیرمجاز باشد.

علیپور ضمن ابراز گلایه از بی‌توجهی نسبت به پرندگان شکاری با بیان اینکه گونه‌هایی هستند که در معرض خطر انقراض قرار گرفته‌اند، خواستار حمایت و حفاظت ویژه نسبت به گونه‌های شکاری و جانوری از مردم و مسئولان شد.

وی خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون این پنجمین موردی است که توسط محیط‌بانان مداوا و در طبیعت رها شده است.

رئیس محیط ‌زیست کهگیلویه از کل و بز به عنوان بیشترین نمونه گونه‌های جانوری در محیط زیست منطقه خائیز خبر داد و گفت: از انواع گونه‌های پرندگان که در ایران است به غیر از تعداد خیلی کم، در این منطقه گونه شکاری و جانوری وجود دارد.

وی گرگ، کفتار، شغال، روباه، تشی و خوک، کبک، تیهو، بحری و دلیجه را از جمله گونه‌های جانوری و شکاری منطقه حفاظت‌شده خائیز عنوان کرد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد