تاریخ درج خبر : 1394/02/07
کد خبر : ۴۷۳۴۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد رتبه اول پدافند غیر عامل کشور را کسب کرد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: این استان در سال گذشته در دو بخش برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی و نیز میزان مشارکت در این دوره ها رتبه اول را در کشور کسب کرد.

محمود مومن نسب در نشست کارگروه پدافند غیر عامل این استان افزود: پارسال ۴۳ هزار نفر دوره در مقوله پدافند غیر عامل برگزارشد.

momen5151

وی به اهمیت پدافند غیرعامل مورد تاکید مقاکم معظم رهبری اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۷ رزمایش در سطح استان برگزار شد و در سال جاری نیز ۴۰ برنامه کاربردی، راهبردی و نتیجه محور پیش بینی شده است.

مومن نسب اطلاع رسانی مطلوب را مهمترین مولفه پدافند غیرعامل دانست و گفت: مبادله موافقت نامه های طرحهای عمرانی بدون پیوست پدافند غیرعامل از سوی معاون برنامه ریزی ممکن نیست.

وی بر مستند سازی اقدامات دستگاههای اجرایی در زمینه اجرای برنامه های پدافند غیرعامل را مورد تاکید کرد و افزود: مستند سازی ضمن کمک به شناسایی نقاط قوت وضعف برنامه ها، زمینه اتخاذ تصمیمات و اقدامات اجرایی موثر را ممکن خواهد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مخاطب گفت:

  ایجاد سازه های امن جهت حفاظت از جان انسانها در مقابل انواع تهدیدات است بنابراین وقتی اصول پدافند در طرح ها مراعات شود خود به خود در بخش های طبیعی و بحران هم مشکلات کم می شود

 • رضا گفت:

  عجب اشتهایی به استان ما در اول شدن وجود داره .برادر میشه بفرمایی چکار کردید که اول شدید

 • قلی گفت:

  آقای خبرنگار اگه پدافند غیرعامل ربطی به حوادث طبیعی نداره میشه بفرمایید ، مقاوم سازی ساختمان و زیر ساختهای عمرانی برای چیست ؟ با این توضیح شما ، پدافند غیرعامل نوعی پلیس سایبری است و دیگر هیچ . پس آقای مومن نسب شده سرباز پلیس سایبری .

 • خبرنگار گفت:

  ضمن تبریک به آقای مومن نسب و تشکر از زحمات ایشون

  جهت اطلاع دوستان پدافند غیرعامل ربطی به حوادث طبیعی نارد و مربوط به حوادث انسانی مانند حمله های سایبری و… می باشد

  وظیفه پدافند غیر عامل مقاوم سازی ساختمان ها و زیر ساخت های عمرانی و آی تی است.

  ضمنا با پیگیری های پدافند غیرعامل استان پل بیمارستان امام سجاد کلنگ زنی شد و برای ورودی و خروجی دیگر شهرهای استان برنامه ریزی شده.

  باتشکر

 • هیات علمی دانشگاه گفت:

  مدیر کل محترم پدافند غیر عامل
  چه جوری یاسوج که یک پل خروجی داره و با حجم انبوه ترافیک مواجهه می شود دارای رتبه اول است؟
  چه جوری در استانی ما و شهر یاسوج که راه بیمارستان امام سجاد از اواسط بهار تا اوایل پاییز به خاطر در مسیر بودن پارک ساحلی بسته است دارای رتبه اول می باشد؟
  والا انگار ما هرچی درس خوندیم اشتباه یادمون دادن یا جنابعالی اطلاع ندارید

 • همشهری گفت:

  اوووووووووووووووووووفی و ای مقام

 • جابر سیتی گفت:

  مقام اول را آورده حالا چه سودی از نظر مادی و علمی و رفع بیکاری و سایر منافع گروهی و فردی و اجتماعی برای استان بدنبال داشته است . مطمئن باشید اگه این طرح سود آور بود تهران و اصفهان و تبریز و مشهد و … ما را به ته جدول رده بندی میبردند . در این طرح ما هزینه های مفت کردیم . استانهای بزرگ میروند پولهاشون را خرج ساخت کارخانه و ایجاد شغل و ایجاد فضای سبزو تفریح و ساخت جاده و بزرگراه میکنند ما میاییم پدافند غیرعامل را دودستی میچسبیم . آقای مومن نسب استان ما نه مشکل سیل دارد و نه مشکل زلزله و نه مشکل سونامی و نه … بنابراین پدافند غیرعامل چه کاربردی دارد ؟ بابا ولکنید این آمار را . کسی که نمیدونه فکر میکنه پدافند غیر عامل یعنی تصرف کره ماه .

پربازديد