تاریخ درج خبر : 1394/02/08
کد خبر : ۴۷۴۴۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

خادمی: شوراها به جای شورای شهرداری باید شورای شهر باشند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شوراها به جای شورای شهرداری باید شورای شهر باشند.

IMG_3351

سید موسی خادمی در همایش شوراها در یاسوج افزود: شهر تنها شهرداری نیست بلکه شهر موجود زنده ای با بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، خدماتی و … است.

وی با بیان اینکه شوراها پایه های مردم سالاری را تقویت می کنند، اظهار داشت: در همه جای کشور هنوز آنگونه که شایسته است کارکرد و نظام شورایی و استفاده از خرد جمعی نهادینه نشده است.

خادمی تاکید کرد: شوراها در این راستا وظایف و رسالت سنگینی بر عهده دارند که باید بتوان با ظرافت و حذف نقطه های آسیب زا به توسعه و شکوفایی استان نیز کمک کنند.

وی تحمل و تعامل را از شاخصه های نظام شورایی دانست و گفت: شوراها باید به رغم داشتن اختلاف سلیقه با تعامل باهم کار کنند و نهادینه کردن این مهم کمک زیادی به تسعه استان می کند.

IMG_3352

استاندار با بیان اینکه نظام شورایی منجر به تثویت نقاط ضعف فرهنگی در استان شده، یکی از این ضعفها را طایفه گرایی دانست و گفت: البته نمی توان نگاه برقومیت گرایی، طایفه ای و حتی گروهی را به طورمطلق امری مذموم دانست بلکه زوایای مثبتی هم دارد اما در جایی که دامن زدن به این مسایل به عملکرد و ساختار یک تشکل شورایی وقانون لطمه می زند، باید از آن پرهیز کرد.

وی بیان کرد: بیشترین نمود و جلوه عینی این آسیب در زمان برگزاری انتخابات شوراها در شهرها و روستاهای مختلف استان است.

خادمی اظهار داشت: یکی از دستاوردهای اساسی زدودن این نوع نگاه ها و برخی دخالت های نابجا، موجب تقویت و پررنگ تر شدن نقش نظارتی شوراها خواهد بود.

وی بر تعامل و هم اندیشی بیشتر شوراها، روحیه جمعی، تعامل و مداراکردن با هم و تحمل همدیگر تاکید کرد.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد