تاریخ درج خبر : 1392/05/09
کد خبر : ۴۷۶۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

واعظی زاده: صنعت گردشگری بدون نگاه علمی پیشرفت نمی‌کند

سایت استان: مدیرکل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: نباید انتظار داشته باشیم صنعت گردشگری در استان ما بدون نگاه علمی رشد و پیشرفتی داشته باشد.

حمیدرضا واعظی‌زاده اظهار کرد: نقش اصحاب رسانه در شناسایی و حفظ اماکن گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع دستی بی‌بدیل است.

مدیرکل گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در کنار اطلاع‌رسانی گسترده و هدف‌دار باید به گردشگری استان خود با نگاه و رویکرد علمی برخورد کنیم.

v1

این مسئول تصریح کرد: حوزه گردشگری و میراث فرهنگی ظرافت‌های خود را دارد که لازم است چنین بینش و تفکر علمی همواره بر روح آن حاکم باشد.

واعظی‌زاده ادامه داد: البته نباید منکر تجارب سنتی در این حوزه شد بلکه لازم است با تلفیقی از علم و تجربه و سنت به فکر گسترش و توسعه این صنعت در استان چهار فصل خود باشیم.

مدیرکل گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از اقدامات خود در بدو حضور و قبول مدیریت را تشکیل اتاق فکر ذکر کرد و افزود: هیچ‌گاه در برنامه‌ریزی بر رأی و نظر فردی تکیه نکردیم و همه برنامه‌ها بر اساس خرد جمعی شکل گرفته و اجرایی شده است.

واعظی‌زاده از لزوم راه‌اندازی هیئت امناها گفت و افزود: صنعت گردشگری و توریست و همچنین حفظ و احیای میراث فرهنگی در استان بر پایه نگاه و بینش علمی توأم با خرد جمعی به نقطه مطلوب خود می‌رسد.

این مسئول یکی دیگر از راه‌های توسعه حوزه گردشگری و میراث فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد را خروج سرمایه‌های انسانی از انزوا دانست و گفت: برای نمونه در بحث مواریث کهن استان، کاری که ما انجام دادیم پس از چندین سال میدان دادن به مداحان سنتی بود که سال‌ها مورد بی‌توجهی قرار گرفته بودند.

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: نباید تجربیات گران‌بهای گذشتگان را به فراموشی بسپاریم و امروزه دلیل فراموشی برخی از آیین‌ها و سنن در استان ما به این دلیل بوده است.

واعظی‌زاده تعامل میان دستگاه‌ها و انتقاد منصفانه از یکدیگر را از دیگر راه‌های اعتلابخشی به همه حوزه‌ها از جمله در گردشگری و میراث فرهنگی دانست و افزود: دستگاه‌ها باید به دنبال رفع معایب بوده نه این‌که بخواهند در تقابل با یکدیگر مانعی در راه توسعه باشند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  آخ سی اتاق فکر

 • لنده گفت:

  ا از عملکردتا ن در شهرستان لنده دست مریزاد میگوییم. ما با سازمان شما احساس شهرستان شدن را بیشتر حس کردیم. تشششششششششششششششششششششششششکر تشششششششششششششششششششششششششکر ممممممممممممممممممنون مممممممممممممممممنون
  انشا….. بقیه از شما یاد بگیرن.

 • مطلع گفت:

  راست میگه بنده خدا اتاق فکرش متشکل از …… که سابقه اش تو دوران مدیریت مرادی تا الان معلوم (البته تو اداره اطلاعات) ….. که اونو هم همه ازش خبر دارن لازم به ذکر نیست .ذیحساب اداره است که تو کار مالیه که ربطی به اداره نداره ،تازه اگه مدیریت داشت حقوق کارمنداش دو ماه به دو ماه عقب نمی افتاد بجز اون محبوبیتش هم که تو اداره معلومه حتی اقای ز….. که داییش میشه و معاونش هم هست چشم دیدنش رو هم نداره چه برسه به کارکنان

پربازديد