تاریخ درج خبر : 1391/03/14
کد خبر : ۴۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

روح الهی امام خمینی(ره) به حقیقت وارستگی آراسته بود

مسئول بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر گفت: روح الهی امام خمینی(ره) به حقیقت وارستگی آراسته بود.

سید حمید روحانی حسینی در گرامیداشت بیست و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) افزود: شناخت راه امام، دروری از لغزش ها را در پی دارد و قدم گذاشتن در این راه وارستگی را در افراد به دنبال خواهد داشت.

وی بیان داشت: نهضت امام با نهضت‌های سیاسی رایج زمان تفاوت‌های بسیاری داشت چرا که نهضت امام قبل از هر چیز به این ملت هویت بخشید.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: امام بیداری و بصیرت را به مردم ایران ارزانی کرد و دست این ملت را گرفت و از نکبت و رخوت رهایی بخشید.

مسئول بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر با اشاره به برخی از ابعاد ویژگی های خط و مسیر امام خمینی تصریح کرد: اولین ویژگی خط امام پیروی از خط رهبری است، چرا که امام خمینی از همان دوران طلبگی خود به اصل ولایت فقیه معتقد بودند.

بصیرت شرط اساسی قرار گرفتن در مسیر امام خمینی است

روحانی حسینی دومین ویژگی امام(ره) را داشتن بصیرت عنوان کرد و گفت: بصیرت شرط اساسی برای قرار گرفتن در مسیر امام خمینی است واین بصیرت و آگاه به زمان بودن است که در برهه های مختلف افراد تصمیمات لازم را اتخاذ می کند.

این نویسنده تاریخ معاصر گفت: کسی که مجتهد و عالم باشد ولی بصیرت و آگاه به زمان نباشد به درد جامعه نمی خورد.

وی سومین ویژگی بنیانگذار جمهوری اسلامی را دوری گزینی از باندبازی و قوم گرایی عنوان کرد و بیان داشت: حضرت امام خمینی(ره) با درایت و هوشمندی و رهبری خود توانست ملت ایران را به صورت یکپارچه زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران گرد هم جمع نماید.

روحانی حسینی یکی دیگر از ویژگیهای امام خمینی (ره) را آشتی ناپذیری با کفارعنوان کرد و اظهار داشت: اسلام هیچ گاه با کافری که شمشیر را از رو بسته و کمر همت را برای نابودی اسلام بسته آشتی ندارد.

.

.

.

منبع: خبرگزاری مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد