تاریخ درج خبر : 1391/08/14
کد خبر : ۴۸۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

آب روستاهای کهگیلویه از نظر کیفی هیچ مشکلی ندارد

سایت استان: مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان کهگیلویه گفت: به رغم پراکندگی پروژه‌های آب روستایی در شهرستان کهگیلویه و همچنین فرسودگی بالای شبکه‌های انتقال آب، کیفیت آب روستاهای ما در سطح قابل قبول است.
سید کرامت‌الله کشاورز اظهار داشت: به‌رغم پراکندگی پروژه‌های آب‌رسانی روستایی در شهرستان کهگیلویه و همچنین فرسودگی بالای شبکه‌های توزیع و خطوط انتقال، کنترل کیفی آب به خوبی انجام می‌شود.

مدیر آبفار کهگیلویه با بیان این مطلب که کیفیت آب شرب روستایی شهرستان کهگیلویه قابل قبول است، تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی در ارتباط با سرویس‌دهی و کنترل کیفی آب تعدد روستاها و مخازن تأمین آب است.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد منابع تأمین آب شرب روستاهای شهرستان کهگیلویه از چاه‌های عمیق بوده، ابراز داشت: همین امر باعث شده این منابع از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند و هیچ‌گونه آلودگی اولیه در این منابع وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به فرسودگی و شکستگی برخی خطوط انتقال آب شرب روستایی در کهگیلویه یادآور شد: اگر این قبیل مشکلات از پیش رو برداشته شوند در خیلی از موارد به هیچ‌گونه کلرزنی نیاز نخواهد بود.

مدیر آبفار کهگیلویه خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته توجه جدی به بحث کنترل کیفی آب روستایی انجام گرفته و در این راستا اکثر مجتمع‌های آب‌رسانی به دستگاه تزریق گاز کلر و سیستم‌های هشدار دهنده مجهز شده‌اند.

کشاورز با اشاره به اینکه در برخی دیگر از مخازن از دستگاه‌های هیدرو مکانیک برای کنترل کیفی آب و تنظیم میزان کلر تزریقی به آب استفاده می‌شود، بیان داشت: مراکز بهداشتی روستاها به همراه آبداران به صورت مداوم بر کنترل کیفی آب شرب روستاها نظارت دارند.

وی با اشاره به اینکه به رغم کمبود امکانات و گستره وسیع روستاهای کهگیلویه و همچنین فرسودگی خطوط انتقال آب تاکنون مشکل خاصی در زمینه بهداشت و کیفیت آب روستاهای کهگیلویه نداشته‌ایم، عنوان کرد: روستاییان کهگیلویه نسبت به سلامت آب شرب خود اطمینان کامل داشته باشند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد