تاریخ درج خبر : 1391/08/14
کد خبر : ۴۸۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

اجرای فاضلاب دهدشت همکاری بیشتر مردم و مسئولان را می‌طلبد

سایت استان: مدیر آبفای شهری کهگیلویه با بیان اینکه فاضلاب شهری دهدشت تنها 12 درصد پیشرفت داشته ابراز امیدواری کرد که مردم و مسئولان در اجرای این طرح همکاری بیشتری داشته باشند.
نادر صفاری اظهار داشت: شبکه فاضلاب شهری دهدشت تنها 12 درصد پیشرفت داشته است.

مدیر آبفای شهری کهگیلویه اضافه کرد: مشکل فاضلاب شهری دهدشت به همین جا ختم نمی‌شود و ما در این بین با عدم استقبال نهادهای دولتی و مردم نسبت به نصب انشعاب روبه‌رو هستیم که این امر به یک معضل تبدیل شده است.

صفاری با بیان اینکه انشعابات آب و فاضلاب لازم و ملزم همدیگر هستند، ابراز داشت: طبق آئین‌نامه هر جا که طرح فاضلاب اجرا شده مردم و نهادهای دولتی مکلف به نصب انشعاب فاضلاب هستند و آبفای شهری این اختیار را دارد که نسبت به قطع انشعاب این افراد و دستگاه‌ها اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه طرح فاضلاب شهری طرحی مهم و عام‌المنفعه است، تاکید کرد: اجرای این طرح تأثیر فراوانی بر بهداشت عمومی شهر و نیز جلوگیری از آلودگی محیط زیست دارد.

صفاری خاطرنشان کرد: با توجه به توپوگرافی و نیز آب و هوای گرمسیری شهر دهدشت اجرای این طرح می‌تواند علاوه بر رفع معضلات بهداشتی که فاضلاب‌های شهری به وجود می‌آورد از بوی نامطبوعی که فاضلاب‌های رها شده در جداول شهر به خصوص در فصل‌های گرم سال به وجود می‌آورد جلوگیری کند.

مدیر آبفای شهری کهگیلویه با بیان این مطلب که هم‌اکنون فاضلاب شهری دهدشت به سد کوثر می‌ریزد، اذعان داشت: قطعا با اجرا و تکمیل طرح فاضلاب شهری دهدشت و تصفیه‌خانه فاضلاب آن علاوه بر جلوگیری از آلودگی زمین‌ها و رودخانه‌های پایین دست از آب تصفیه شده در این تصفیه‌خانه می‌توان برای مصارف کشاورزی استفاده کرد.

صفاری با بیان اینکه مدل اول تصفیه‌خانه دهدشت 100 درصد اجرا شده، افزود: امیدواریم با توجه به اهمیت این طرح مردم و مسئولان همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند تا هر چه زودتر این پروژه تکمیل شود.

 اجرای طرح فاضلاب شهری دهدشت به کندی هر چه تماتر در حال انجام است و روند فرسایشی و طولانی مدت اجرای طرح فاضلاب شهری دهدشت این سؤال را در ذهن همگان به وجود آورده که آیا این طرح به سرانجام خواهد رسید.

در ضمن اطلاع‌رسانی کامل و جامعی در این زمینه برای توجیه مردم صورت نگرفته و نهادهای دولتی خود از مشارکت در اجرای این طرح شانه خالی می‌کنند، پس چگونه می‌توان از مردم برای مشارکت در این طرح توقع همکاری داشت.

با همه این اوصاف و با توجه به اهمیت و مزایای این طرح امید است که مسئولان استانی و شهرستانی همت بیشتری برای اجرای سریع‌تر این پروژه به خرج دهند کما اینکه اگر قرار باشد این پروژه مهم و حیاتی با این سرعت لاک‌پشتی به پیش رود باید در دهه‌های آینده شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد