تاریخ درج خبر : 1394/02/13
کد خبر : ۴۸۲۶۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش مدیرکل منابع انسانی استانداری به یک خبر

پس از انتشار خبری با عنوان «کلاه بزرگی که سر کهگیلویه و بویراحمد رفت/ چه کسی این حق را به استان بازمی گرداند؟» در  یکی از رسانه های خبری استان که در آن به کوتاهی مسئولان دولتی استان کهگیلویه و بویراحمد بخاطر عدم اجرای طرح مهرآفرین انتقاد شده بود، مدیرکل منابع انسانی استانداری نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و ابعاد تازه تری از آن را نمایان کرد.

توضیحات وحید محمدی تبار در ادامه آمده است:

بسمه تعالی

با تشکر از رسانه محترم که نسبت به حساس ترین موضوع یعنی بحران بیکاری و اشتغال، پیگیر است.

IMG-20150430-WA0002

لازم به یادآوری است، موضوع مجوزهای استخدامی طرح مهرآفرین در استان با جدیت بررسی و پیگیری شده است، در سال گذشته موضوع مجوز های طرح مهر آفرین بررسی شد، چند فقره مجوز شامل ۱۰۰۰ نفره؛ ۱۴۶ نفره؛ ۱۰۰نفره استخدام و یک مورد هم ۱۸۹ نفری تبدیل وضعیت از قرارداد کار معین به پیمانی در سال ۱۳۹۰ صادر شده ولی متاسفانه مسولان وقت – حالا به هر دلیلی – از عملیاتی کردن آن کوتاهی کردند. در صورتی که اگر حتی انتشار آگهی هم انجام شده بود،دموافقت همه این مجوزها را در دولت جدید اخذ می شد.

با تلاشهای استاندار و معاون منابع انسانی و بنیاد شهید، مجوز ۱۴۶ نفری ایثارگران احیا و عملیاتی شد و برای بقیه مجوزها هم استاندار محترم جناب دکتر خادمی و نمایندگان محترم استان توامان به رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نامه نوشتند و مذاکره کردند و بنده هم در سفر اخیر دکتر نوبخت به استان، دو بار با ایشان فقط در خصوص احیای مجوزهای باطل شده طرح مهر آفرین صحبت و حتی التماس هم کردم و قولهایی دادن که بررسی و کمک بشود، ضمنا رئیس کمیسون برنامه و بودجه مجلس هم درخواست احیای این مجوزها را طی نامه ای از دکتر نوبخت داشته اند. به هر حال ما تلاش خود را کرده ایم.
توجیه سازمان مدیریت کشور این است که اگر این مجوزها را حتی انتشار آگهی هم کرده بودند ما برای عملیاتی کردنش کمک میکردیم. استانهای دیگر اقدام کردند ولی متاسفانه از سال ۹۰ تا ۹۲ گویا آقایان، فرصت انتشار آگهی هم نداشتند و در دولت جدید هم که باطل شد، چون اقدامی روی این مجوزها نشده بود.
لذا استاندار جدید و مدیریت جدید این استان و نمایندگان هیچ تقصیر و کوتاهی که نداشته اند هیچ، بلکه تلاش هم نمودند،کوتاهی از قبل بوده است.
امیدواریم بتوانیم با کمک رسانه ها و سایتهای استان گامی هرچند کوچک برای حل مشکل اشتغال جوانان تحصیل کرده بنماییم و مطمین باشید ما نه تنها کوتاهی نمی کنیم بلکه حق جوانان کهگیلویه و بویراحمد را می گیریم و روی این موضوع هم کوتاه نمی آیم و انشالله سازمان مدیریت با درک شرایط این استان که فاقد صنایع بالا دستی، کارخانه و واحدهای اشتغالزا است و اکثر جوانان تحصیل کرده آن با معضل بیکاری دست به گریبان اند به درخواست های استانداری و نمایندگان توجه و عنایت نماید.
در این دوره آزمون جدی و کلان نداشتیم، جز چند مورد جزئی که در کمال صحت بنا به نظارت دقیق و مستمر کارشناسان دفتر منابع انسانی استانداری برگزار شد و چند مورد شکایت بود که به دقت بررسی شد.

اطمینان میدهیم ، (باتوجه به تاکید استاندار محترم) که در آزمون های استخدامی دولت تدبیر و امید کوچکترین تخلف و تبعیضی را اجازه نخواهیم داد و متقاضیان اطمینان داشته باشند که در آزمونهای استخدامی احتمالی سال ۹۴ جز قانون و عدالت اجرا نخواهد شد.

وحید محمدی تبار
مدیرکل منابع انسانی استانداری

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • استادمی گفت:

    خداییش بجا حرف برا خدا کار کنید نه وعده تو خالی دادن………………………………………….

  • احمد گفت:

    محمدی تبار ، مدیر پرتلاش، پاک و زحمت کشی است

  • رضا گفت:

    جناب مهندس شما ودوستانتان در آن زمان بخشنامه راغیر قانونی میدانستید به علت سیاسی بودن ولی حالا انکار میکنید و بستگان خود را جایگزین میکنید از خدا بترسید هر چند اعتقاد ندارید.

پربازديد