تاریخ درج خبر : 1394/02/14
کد خبر : ۴۸۲۶۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نقدی بر انتخابات/دوگانگی‌ها به کشور صدمه می‌زند

سایت استان: سعید روزافزای
عمریست به بهانه اصولگرا و اصلاح‌طلب بر یکدیگر می‌تازیم و همگی از مسیر اصلی یعنی انسانیت خارج شده‌ایم. عده ای به واسطه‌ی این موضوع سال‌هاست با برادر خونی خود کدورت دارند و این در حالی است که عده ای برای جمع‌آوری رأی همانند حزب باد عمل می‌کنند. نمی‌دانم آنان را اصولگرای اصلاح طلب بنامم تا اصلاح‌طلب اصولگرا!.. نکته اینجاست عده ای اسیر دست هر دو گروه هستند که نه خیری از اصولگرا دیده اند و نه از اصلاح طلب! در کشور ما این دوگانگی ها موجب شده تا عده‌ای به جای صلح و آرامش و ادامه راه شهدا و امام خمینی(ره) تنها به فکرکسب کرسی مجلس باشند. برگزاری جلسات تخریبی و ایجاد کدورت بین جوانان وطن و منحرف کردن فکر جوانان از بحث سازندگی و تبعیت از ولایت فقیه یکی دیگر از معایب جناح بازیست.همگی کورکورانه با تفکرات قومی وقبیله ای مان به پای صندوق های رای می رویم وانتخاب طایفه ای را بر انتخاب اصلح و شایسته ترجیح می دهیم. همه بر این باورند چپی‌ها مخالف نظام و راستی ها موافق نظامند. ولی این موضوع کاملاً غیرقابل توجیه بوده و مورد قبول نمی‌باشد. چون ما به دید شخصی خود نگاه می‌کنیم. آیا به راستی تاکنون از نتیجه‌ی انتخاب فردی خود راضی بوده‌ایم؟ آیا از تخریب دو انسان در فضای جامعه و رسانه‌های جمعی که به اسم مناظره برگزار شده است راضی بوده‌ایم؟ جواب هر دو سوال خیر می‌باشد.
جناح‌بازی سیاسی موجب شده تا گروهی در مدت مسئولیت خود آن چنان بتازند و گروهی دیگر هم به آبادی فکر کنند اما پس از اتمام دوره، با آمدن گروه جدید موضع و هدف به طور کلی تغییر می‌یابد و این موضوع دلیل محکمی بر بی‌ثباتی می‌باشد. دوستان عزیز سن من به جنگ و جبهه قد نمی‌دهد. اما در زمان جبهه، هنگام جنگ آیا از هم می پرسیدیم از کدام جبهه هستید؟ آیا آن زمان هم جبهه چپ و راست وجود داشت؟ در زمان جنگ یک جبهه واحد بود وهمگی در جناح خمینی(ره) بودند. هدف جناح خمینی(ره) اصلاح کردن اصولی کشور بود.
بله واژه اصلاح کردن اصولی، یعنی اصلاح و اصول کنار هم معنا می‌دهد نه مقابل هم. اصول کشور ما نیز بر مبنای دین مبین اسلام و کتاب آسمانی قرآن می‌باشد. چنان که قرآن کریم می‌فرماید: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعاً وَ لاتَفَرَّقُوا» (و همگى به ریسمان خدا [قرآن و اسلام، و هرگونه وسیله­ی وحدت‏]، چنگ زنید، و پراکنده نشوید) در جای دیگر تفسیر این آیه این گونه آمده است: همگان دست در ریسمان خدا زنید و پراکنده مشوید و از نعمتی که خدا بر، شما ارزانی داشته است یاد کنید: آن هنگامی که دشمن یکدیگر بودید و او دل‌هایتان را به هم مهربان ساخت و به لطف او برادر شدید و بر لبه پرتگاهی از آتش بودید، خدا شما را از آن برهانید خدا آیات خود را برای شما این چنین بیان می‌کند، شاید هدایت یابید.
دوستان عزیزم؛ آیا وقت آن نرسیده است که در شرایط حساس کنونی کشور که در تحریم از بیرون هستیم و به گفته ی امام خمینی(ره) که تحریم‌ها را فرصت بر شمردند، از این فرصت استفاده کرده خود را از انسانیت و محبت و دوستی یکدیگر تحریم نکنیم؟ چرا که در غیر این صورت فرصت را به دشمن هدیه کرده‌ایم.
جهت سلامتی و ظهور حضرت مهدی (عج) صلوات.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد