تاریخ درج خبر : 1394/02/14
کد خبر : ۴۸۲۷۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

آماده شدن بخشی از جاده پاتاوه – دهدشت در آینده ای نزدیک

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه بهره برداری از پروژه ملی پاتاوه – دهدشت یکی از دغدغه های اصلی وزارت راه و شهرسازی است گفت: با همکاری وزرات راه و شهرسازی و قرار گاه خاتم مشکلات این طرح ملی برطرف خواهد شد.

۸۱۵۹۱۹۲۵-۶۴۲۳۸۹۹

حسین فدایی با اشاره به راکد ماندن قطعه سوم پروژه ملی پاتاوه – دهدشت افزود: گزارشی از روند اجرایی این طرح به وزارت راه وشهرسازی برای برطرف کردن مشکلات ارسال خواهد شد.

وی اظهارکرد: قطعه سوم جاده ملی پاتاوه به دهدشت به طول ۶۳ کیلومتر ساخت آن یکی از قطعات کریدور در جنوب به شمال کشور محسوب می شود.

فدایی یکی از دلایل اصلی کندی پروژه را تخصیص کم اعتبار در سالهای گذشته دانست و تصریح کرد: ۵۰۰ میلیارد ریال در سال جاری به این طرح بزرگ اختصاص یافت.

وی عنوان کرد: با همکاری مسوولان کشوری، استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بخشی از این طرح ملی در آینده ای بسیار نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

تاکنون افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث این جاده ملی هزینه شده است.

پروژه ملی پاتاوه به دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر دارای چهار فاز است که قطعات (فازهای) یک و سه این طرح به ترتیب ۲۸ و ۲۰ کیلومتر و فازهای دو و چهار این طرح نیز به ترتیب ۲۸ و ۶۳ کیلومتر است.

با بهره برداری از این پروژه ملی مسیر مرکز کشور به بندر جنوب کشورحدود ۲۱۷ کلیومتر کاهش خواهد یافت.

عملیات اجرایی این پروژه چهار قطعه ای به طول۱۳۶ کیلومتر از سال ۸۵ آغاز شد.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد