تاریخ درج خبر : 1394/02/14
کد خبر : ۴۸۲۷۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

فرار سرمایه داران از کاغذ بازی ادارات در استان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، بروکراسی اداری را مهم‌ترین دلیل فرار سرمایه‌گذار از این استان دانست.

۱۳۹۳۱۱۰۴۰۰۰۹۰۸_PhotoA

ظهر امروز نشست بررسی مشکلات کارآفرینان و فعالان اقتصادی شهرستان‌های کهگیلویه و چرام با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، فرماندار کهگیلویه و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در محل فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در این نشست با بیان اینکه خوشبختانه مسیر سرمایه‌گذاری و تولید در سال ۹۴ هموار خواهد بود، افزود: تأمین تسهیلات و سرمایه در گردش، بروکراسی‌های اداری و نبود بازار فروش مهمترین مشکلات فعالان تولیدی در شهرستان‌های کهگیلویه و چرام است.

داریوش دیودیده با اشاره به اینکه رفع موانع و مشکلات و تسهیل امر سرمایه‌گذاری و کاهش واحدهای راکد و غیرفعال استان از مهمترین اولویت‌های کاری در سال ۹۴ خواهد بود، اظهار داشت: رونق کسب و کار صنعتی و به تبع آن کاهش بیکاری نتیجه چنین امری خواهد بود.

دیودیده خاطرنشان کرد: فرش دستباف از مهمترین توانمندی‌های استان به‌خصوص شهرستان‌های کهگیلویه و لنده است که برنامه‌های ویژه‌ای برای فراهم‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز و ایجاد کارخانجات تکمیلی صنعت فرش تدارک دیده شده است.

وی گفت: برندسازی فرش دستباف استان و معرفی توانمندی‌های استان در این زمینه از طریق برگزاری نمایشگاه‌های فرش و حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی دو محور مهم فعالیت در سال ۹۴ خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه متاسفانه سخت‌گیری‌ها در استان نسبت به استان‌های دیگر بیشتر است، گفت: همین نقطه‌ای منفی در خصوص جذب سرمایه‌گذار و رونق تولید و کسب و کارهای صنعتی و در نهایت دلسرد شدن کارآفرینان و فعالان اقتصادی خواهد بود.

وی در ادامه گریزی به مشکلات واحدهای تولیدی شن و ماسه در این شهرستان‌ها زد و گفت: تشکیل اتحادیه شن و ماسه جهت پیگیری درخواست‌های این واحدهای تولیدی در حال انجام است و با تشکیل این اتحادیه ساماندهی و تعیین قیمت‌ها و پیگیری مطالبات به خود این واحدها واگذار خواهد شد.

دیودیده تاکید کرد: امروزه صادرات گره‌گشای مشکلات و رونق و شکوفایی اقتصادی است و هدایت کارآفرینان و فعالان عرصه‌های اقتصادی می‌بایست به سمت تولید با محوریت صادرات انجام پذیرد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: در سال ۹۴ تمامی تلاش‌ها در جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی و کلید خوردن سرمایه‌گذاری مطلوب صنعتی در استان انجام خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد