تاریخ درج خبر : 1394/02/15
کد خبر : ۴۸۲۹۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

مصرف ۱۷۲ میلیون لیتر بنزین در کهگیلویه و بویراحمد

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی سال گذشته بیش از ۱۷۲ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین معمولی و سفید در استان مصرف شد.

اسدالله طاهری افزود: با توجه به ازدیاد خودرو، رشد مسافرت ها و سایر عوامل مصرف بنزین به طور معمول باید نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته باشد اما در استان به علت استفاده بیشتر مردم از سوخت جایگزین از جمله جایگاه های CNG میزان رشد مصرف بنزین در سال ۹۳ نسبت به سال قبل دو درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: نفت سفید که بیشتر مورد و مصرف عشایر و روستائیان است و برای گرمایش استفاده می شود در سال ۹۳ در استان ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر نفت سفید مصرف شده که نسبت به مدت مشابه ۱۹ درصد کاهش مصرف را نشان می دهد.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه بویراحمد خاطرنشان کرد: به دلیل رشد و توسعه گازرسانی در استان، کنترل و نظارت های مستمر بر مصرف غیر معمول فرآورده های نفتی از جمله نفت سفید رشد مصرف نفت سفید متوقف و کاهش مصرف متعادلی را در استان شاهد هستیم.

طاهری تصریح کرد: در سال ۹۳ مصرف نفت گاز در استان ۱۴۰ میلیون و ۵۷۰ هزار لیتر بوده است که ۵درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: در سال ۹۳ بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر نفت کوره در استان مصرف شده که ۱۴ درصد نسبت به سال ۹۲ کاهش مصرف داشته است و دلیل آن نیز قطع گاز کارخانه سیمان یاسوج در سال ۹۲ بوده است که در سال ۹۳ قطعی گاز کارخانه سیمان یاسوج کمتر بوده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد