تاریخ درج خبر : 1394/02/15
کد خبر : ۴۸۲۹۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

رسالت خبرنگاری و روزنامه‌نگاری بسیار مهم است!

سایت استان: سامان کرم نیا

رسالت خبرنگاری و روزنامه نگاری بسیار مهم و در جامعه بسیار تأثیر گذار است.
اصحاب رسانه میتوانند در راستای عدالتخواهی ، انصاف و با نگاهی فراجناحی اقدامات مثمرثمری را در تأمین منافع ملی و انسان دوستی به منصه ظهور برسانند
انسان در نگاه به اسلام و خلقت، برادر و برابر است و در جوامع بشری یک گونه نیستند و نباید انتظار داشت که یک گونه به مسایل و رخدادهای جهان بنگرند.
پس دیدگاه افراد را نباید با تحلیلهای سلیقه ای و نادرست تبدیل به پتکی کرد و بر سرشان فرود آورد و آنها را در بیان عقیده با ترس و وحشت مواجه ساخت ….
برادری و برابری را از اصول مهم عرصه زندگی میتوان عنوان کرد و باید بپذیریم که هر یک از این دو اصل به تنهایی نمیتواند انسان دوستی و شایسته سالاری را شکوفا سازد.
انسان برای زندگی مطلوب نیازمند عزت و احترام است که بخشی از این حقوق را خود باید جست و بخش دیگر را به او هدیه کرد (…..که آنهم از طریق اطلاع رسانی سالم و آگاهی بخشیدن منصفانه میسر است…..)
نکته ی مهم دیگر، ضروری است که اصحاب رسانه با آگاهی به اساس حقوق مدنی و تکیه بر امنیت، عدالت، انصاف و احترام به حقوق دیگران دست به قلم برده و اندیشه ی نو و سازنده ای را به تنویر افکار عمومی انتقال دهند و در امیال خود نیز به انصاف بیاندیشند.
بدیهی است که انسان تا به خودشناسی نرسد ، نمیتوان آنچنان که انتظار است بر پایه ی تدبر و عقلانیت بیندیشد و به ثبات افکار عمومی استحکام ببخشد ……… که تشویش افکار عمومی و عوام فریبی آفت جامعه خواهد بود.
خبرنگاری و روزنامه نگاری جایگاهی مقدس دارد واین مهم بر رسالت آنها می افزاید. زدودن قضاوت ناعادلانه و نوشتار یک طرفه بر تأثیر کلام أصحاب رسانه خواهد افزود، مردم آنها را امین خود دانسته زیرا با ایجاد فضای سالم سیاسی، رونق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز فراهم خواهد شد.
دقت عمل دستگاههای نظارتی با تکیه بر آزادی بیان و قلم بر عملکرد اصحاب رسانه اجتناب ناپذیر است.
رسانه ای که با دروغ پراکنی و اخبار کذب با حیثیت و آبروی دیگران بازی کرده، مرتکب تشویش افکار عمومی شده و نظم جامعه را مختل می سازد، مستحق برخورد جدی است که اگر شاکی خصوصی هم نباشد، انتظار بر خورد دستگاههای نظارتی را به عنوان مدعی العموم متصور بوده و اجازه ندهند گروهی با اعمال سلیقه، برای کسب منافع شخصی و گروهی خود امنیت جامعه را به مخاطره بیندازند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد