تاریخ درج خبر : 1394/02/16
کد خبر : ۴۸۳۰۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

آمار نامناسب قبولی کنکوری ها در استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت نامناسب این استان در آمار قبولی کنکور با تدوین یک برنامه بلندمدت و تحول آفرین بهبود یابد.

۸۱۴۵۵۶۲۹-۶۱۹۰۱۱۲

سید موسی خادمی در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان افزود: وضعیت نامناسب این استان در آمار قبولی کنکور با تدوین یک برنامه بلندمدت و تحول آفرین و اقدامات لازم، اصلاح و بهبود یابد و این مهم باید یکی از اولویت‌های مهم متولیان امر در استان باشد.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های توسعه است، بیان کرد: در صورتی که دانش آموزان استان به عنوان نیروی انسانی ارتقاء نیابند هیچ سرمایه‌ای توانایی توسعه استان را نخواهد داشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ضعف آموزشی دانش آموزان استان در برخی دروس پایه مانند ریاضی، عربی، فیزیک و زبان خارجه طبق آمارهای کشوری، خاطرنشان کرد: ضعف آموزشی دانش آموزان در دروس پایه و درصد محدود قبولی آن‌ها در کنکور سراسری نیازمند بررسی و آسیب‌شناسی جدی از سوی متولیان امر و معلمان است.

خادمی تصریح کرد: داشتن نیروی انسانی نخبه و استعداد بالا همواره یکی از ادعاهای مسئولان است اما وضعیت نامناسب دانش آموزان استان در کنکور که ابزاری برای سنجش سراسری وضعیت دانش آموزان است، پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به برخی مشکلات معیشتی و رفاهی معلمان ادامه داد: ساماندهی این وضعیت اکنون به یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های جدی دولت یازدهم قرار گرفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بسیاری از مشکلات و معضلات کنونی در این زمینه ساختاری است و نیازمند توجه و برنامه ریزی جامع، مدون و بلند مدت است.

خادمی گفت: به نظر می‌رسد یکی از دغدغه‌های جدی معلمان برخی بی‌عدالتی‌ها در نظام پرداختی، بودجه‌ای و خدمات مدیریتی است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین کارکرد‌ها و اولویت‌های اساسی در این راستا که دولت تدبیر و امید نیز بر روی آن تاکید دارد عملیاتی کردن و بازنگری در نظام پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت از جمله فرهنگیان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پرداخت حقوق و دستمزد تا زمانی که بر اساس شغل و ماهیت کار و حرفه نباشد منجر به بی‌عدالتی و بروز فاصله در این زمینه خواهد شد.

خادمی اضافه کرد: جایی که بخش خصوصی می‌تواند وارد عمل شود و سرمایه گذاری انجام دهد دولت خود پیشقدم شده و همین امر موجب شد تا از بسیاری وظایف و رسالت‌های مهم خود فاصله گیرد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم۱۲۵ نفر از معلمان نمونه استانی، عشایر و آموزش و پرورش استثنایی استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد