تاریخ درج خبر : 1394/02/16
کد خبر : ۴۸۳۰۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

راه‌اندازی پتروشیمی گچساران ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: راه‌اندازی پتروشیمی گچساران ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

غلامرضا تاج‌گردون ظهر امروز در همایش اشتغال خرد در گچساران که با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، مسئولان استانی، شهرستانی و جمعی از کارآفرینان برگزار شد، اظهار داشت: پتروشیمی گچساران در سال ۸۴ کلنگ‌زنی شد و پس از ۱۰ سال در حال حاضر ۳۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی پتروشیمی گچساران ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: این پتروشیمی هنگامی که به اتمام برسد، بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر اشتغالزایی می‌کند.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گچساران همه جوانان می‌خواهند وارد شرکت نفت شوند، گفت: اینکه همه علاقه‌مند به ورود به شرکت نفت باشند، درست نیست.
تاج‌گردون بیان کرد: تولید نفت ما از بیش از دو میلیون بشکه به یک میلیون بشکه رسیده است.
وی با تأکید بر اینکه باید جوانان ما به سمت کارهای فنی و مهارتی بروند، خاطرنشان کرد: در سال قبل در مجموع ۲۰ نفر جذب ادارات شهرستان نشدند.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی به میزان اعتبارات امسال گچساران اشاره کرد و افزود: اعتبارات ملی امسال گچساران ۱۲۰ میلیارد تومان است.
تاج‌گردون با اشاره به اینکه اعتبارات استانی و ۲ درصد نفت امسال گچساران ۵۰ میلیارد تومان است، عنوان کرد: مجموع اعتبارات امسال شهرستان گچساران حدود ۱۷۰ میلیارد تومان است.
وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری ۲۹ درصد است، تصریح کرد: باید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح شهرستان توسعه یابد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به شعار « هر روستا یک حرفه » اشاره کرد و افزود: بسیاری از کشورها با عملی کردن این شعار توانستند نرخ بیکاری خود را کاهش دهند و اشتغالزایی برای جوانان خود ایجاد کنند.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد