تاریخ درج خبر : 1394/02/17
کد خبر : ۴۸۳۵۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

خطر حذف رشته‌های دکتری دانشگاه آزاد یاسوج

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج گفت: به‌دلیل مصوب نشدن هر لحظه امکان دارد که برخی رشته‌های دکتری این دانشگاه حذف شوند.

۱۳۹۱۱۰۰۲۰۰۰۴۲۳_PhotoA

شامگاه سه‌شنبه و با حضور اساتید و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج آیین تجلیل از اساتید نمونه این دانشگاه برگزار شد.

در این نشست مسعود زاده‌باقری با بیان این که دانشگاه آزاد یاسوج روی ریل توسعه افتاده است، اظهار کرد: مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم پیگیر رفع مشکلات این دانشگاه از طریق مرکز هستند.

وی با قدردانی از تلاش‌هایی که نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات این دانشگاه دارد با اولویت‌بندی این مشکلات گفت: بزرگترین مشکلی که اکنون داریم به مصوب نشدن برخی از رشته‌ها برمی‌گردد.

زاده‌باقری گفت: رشته‌هایی در مقطع دکتری در واحد دانشگاهی داریم که حتی در شیراز هم چنین رشته‌هایی مانند دکترای حقوق با دو گرایش وجود ندارد اما به‌دلیل مصوب نشدن برخی از این رشته‌ها خطر حذف آن‌ها را تهدید می‌کند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج افزود: خطر سلب امتیاز شدن این رشته‌ها برای این دانشگاه بسیار نگران‌کننده است.

وی از راه‌اندازی کمیته تصویب رشته‌ها در این دانشگاه خبر داد و گفت: جلسات خوبی تاکنون برگزار کرده‌ایم و مصوبات خوبی نیز داشته‌ایم.

زاده‌باقری به بحث ارتقا در دانشگاه آزاد یاسوج به عنوان مشکل دوم اشاره کرد و افزود: اکنون تنها یک دانشیار داریم و تعداد ۲۶ استادیار در این دانشگاه داریم که لازم است برای ارتقای آن‌ها تلاش کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود از عملکرد برخی اساتید دانشگاه آزاد یاسوج هم انتقاد کرد و گفت: برخی اساتید به جای این که نمرات دروس را پنج روز بعد از امتحان اعلام کنند تا همین چند روز پیش اعلام نکرده بودند که در این بین دانشجویان ضرری بزرگ کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بابا یلونی گفت:

  متاسفانه ارزش علم وتحصیلات با این شیوه ی که فقط هدف سرگرم کردن مردم به درس وایجاد درامد گذاف برای دانشگاهاست وخروجی ان شله شله مدرک ارشد ودکترای بی سواد وبیکار باشه ،لگد مال شده است.

 • هادی گفت:

  جمع کنید بند و بساط مدرک پولی رو!!!!
  آخه دانشگاه آزاد یاسوج چند تا دکترای حقوق داره که دوره دکتری حقوق برگزار می کنه

 • قابل توجه صاحب نظران گفت:

  واقعا جای نگرانی است این همه دانشجوی کارشناسی ارشد ۲۶ استادیا ویک دانشیار که اختمالا ریاست دانشگاه هست عضو هیئت علمی اینجانیست انصافا کجایی یاسوج بدرد دکتری صنایع غذایی می خورد و این رشته را لگد مال کردید رشته ای به این با پرستیژی را راهی رشته های بن جل کردید وهمه با خریدن پایان نامه دارن اونجا فوق لیسانس میگیرن جای تاسف بقیه رشته ها وقتی تعداد استادتون این باشه بقیه چیزا هم مشخصه آمار بگیرید ببنید چند تا از دانشجوایان صنایع غذایی تون رشته پایه شون مرتبط هست ؟؟؟//؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پربازديد