تاریخ درج خبر : 1394/02/18
کد خبر : ۴۸۳۷۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

طرح آمارگیری مبدا و مقصد در جاده‌های استان آغاز شد

مدیرکل حمل ونقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد از آغاز طرح آمارگیری مبدا – مقصد سامانه حمل و نقل جاده ای این استان از ۱۶ اردیبهشت امسال همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش سایت استان، علی خوان پایه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این طرح به منظور تشخیص الگو و برنامه ریزی دقیق در سامانه حمل و نقل جاده ای به مدت چهار روز در پنج جاده ارتباطی استان شامل یاسوج – بابا میدان، یاسوج – سمیرم، یاسوج – اقلید، گچساران -بابامیدان و دهدشت – گچساران اجرا می شود.

khanpaye

وی بیان کرد:در این طرح نیروهای آمارگیر در محل پاسگاه های پلیس راه یاسوج – اصفهان، یاسوج – اقلید، گچساران – شیراز ، دهدشت – بهبهان، منطقه دشتروم و مجتمع خدمات رفاهی بین راهی معصومی در سه نوبت کاری مستقر می شوند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از ۱۰ ایستگاه در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح در هشت ایستگاه پرسشگری و در دو ایستگاه ترددشماری انجام می شود.

وی ابراز داشت: ۴۸ پرسشگر، ۳۶ نفر ترددشمار، ۱۶ نفر پرچمدار، ۲۰نفر سرپرست ، ۲۰نفر مامور ،۹ ناظرکارفرما در کهگیلویه وبویراحمد کار آمارگیری در طرح مبدا – مقصد را برعهده دارند.

خوان پایه عنوان کرد: دوره های آموزشی در سطح سه شهرستان استان شامل بویراحمد، گچساران و کهگیلویه برای نیروهای به کار گرفته شده در این طرح شامل پرچمدار،پرسشگر، تردد شمار و سرپرست ایستگاه برگزار شده است.

وی افزود: این طرح بخشی از طرح مطالعات جامع حمل و نقل کشور است و اطلاعات و آمار بدست آمده بصورت کلی و بدون مشخصات فردی ترددکنندگان جاده ها نظیر نام و شماره ملی ثبت و فقط در مدل های تقاضای حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد.

خوان پایه زمان پایان این طرح را ساعت شش صبح روز یکشنبه ۲۰ اردیبهشت امسال اعلام کرد و گفت: امسال برای نخستین بار در این طرح علاوه بر ناوگان عمومی باری و مسافری، از سفرهای سواری های شخصی نیز پرسشگری می شود.

وی بیان کرد:دستیابی به آمار و اطلاعات تردد اساس و پایه مطالعات، برنامه ریزی و طراحی شبکه راه ها و حمل و نقل کشور است و این طرح به منظور شناخت وضع موجود انواع فعالیت ها شامل جابجایی کالا و مسافر بین نقاط مختلف استان اجرا می شود.

مدیرکل حمل ونقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد:ساماندهی حمل و نقل جاده ای در زمینه کالا، مسافر، ترانزیت،و سایر حوزه ها،ایمن سازی عبور و مرور شبکه راه های کشور و کاهش تصادفات جاده ای از اهداف اجرای طرح آمارگیری مبدا – مقصد است.

خوانپایه تهیه الگوی سفرهای باری، مسافری و شخصی،برنامه ریزی ومدیریت عوامل موثر در حمل و نقل زمینی مانند ناوگان، رانندگان، شرکت ها و تاسیسات زیربنایی را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد.

طرح آمارگیری قبلی سامانه حمل و نقل ۱۰ سال پیش (سال ۸۳) در کشور و این استان نیز اجرا شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد