تاریخ درج خبر : 1394/02/18
کد خبر : ۴۸۳۹۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به سد تنگ سرخ بویراحمد اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۲۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی امسال برای ساخت سد تنگ سرخ بویراحمدامسال اختصاص یافته است.

۸۱۵۹۸۶۵۲-۶۴۳۵۸۳۵

علی لطفی افزود: ۲۱ میلیارد ریال سال ۹۳ از محل اعتبارات ملی به ساخت سد تنگ سرخ بویراحمد اختصاص یافت که این میزان جذب شده است.

وی بیان کرد: این طرح با هدف بهره برداری از آب های سطحی برای مصارف کشاورزی ، صنعتی و آشامیدنی اجرا می شود.

لطفی ابراز کرد: با بهره برداری از این سد آب بیش از پنج هزار هکتار از زمینهای شهرستان بویراحمد و روستاهای اطراف آن را تامین خواهد شد.

وی افزود: با بهره برداری از این سد سالانه ۴۲ میلیون متر مکعب آب کشاورزی، ۲۵٫۵ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی شهر یاسوج،۱۷ میلیون مترمکعب آب صنعت و ۷۲ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی شهر شیراز تامین خواهد شد.

لطفی با بیان اینکه این سد ۲۰۰میلیون مترمکعب آب را تنظیم خواهد کرد گفت: عرض و ارتفاع تاج این سد به ترتیب ۱۰ و ۹۱۷ متر است.

وی میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه را شش درصد اعلام کرد: برای بهره برداری از این سد دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تامین این میزان اعتبار این پروژه ملی در سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.

لطفی با اشاره به اینکه بهره برداری از سد تنگ سرخ در وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم نقش بسزایی دارد گفت: ارتفاع این سد از سطح رودخانه ۵۱٫۵ متر است.

وی ابراز داشت: ساخت این پروژه آب رودخانه بشار ذخیره و برای آب آشامیدنی ، صنعت و کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد استفاده می شود.

سد تنگ سرخ از نوع خاکی و سنگ ریزه ای ساخته می شود.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • غلو گفت:

    سلام نشرعدالت مشابه همین دراستان فارس برای کهگیلویه وبویراحمد دارداتفاق می فتداین فتنه انگیزی راکناربگذارید این استان برای یک هفته نان خالی ندارد اینهمه پزخالی برای چه (سدشیو) دست برداریدبگذارید مردم درکنارهم برای هم باشند فتنه بد است گوش کن

  • این سد به جز بدبختی هیچ دستاوردی برای بویر احمد نداره. با آب این سد قراره اب دشتهای قصر دشت شیراز رو تامین و رودخانه خشک وسط شیراز و تالاب های انتهایی آن آب گیری و آب شرب شیراز تامین بشه .چند بار خانم ابتکار با توجه به تبعات زیست محیطی ناشی از اجرای این سد با اجرای این سد مخالفت کرده بود ولی مسولیت ما هنوز خوابن. اجرای این سد رو مسئولین استان فارس به صورت جد پیگیری میکنن.

    • مسلم خلقی فر گفت:

      باز هم نیمه ی خالی لیوان را دیدن .چرا ما فقط ضعف های کوچک کار را می بینیم و مزایای ارزشمند این کار را برای شهر خودمان نمی بینیم .در ضمن همه جای ایران سرای من است و مالک همه ی این نعمت ها خداست .سپاس

پربازديد