تاریخ درج خبر : 1394/02/19
کد خبر : ۴۸۵۱۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

باقری: ظرفیت گردشگری رودخانه کبگیان فراموش شده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرفیت گردشگری رودخانه کبکیان مغفول مانده است.

666

محمود باقری صبح امروز در بازدید نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از بخش کبکیان که فرماندار بویراحمد و جمعی از مدیران کل و شهرستانی حضور داشتند به ظرفیت‌های گردشگری در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن طبیعت بکر و بی‌نظیر می‌تواند در حوزه گردشگری رشد و توسعه یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد رشد توسعه استان را در گرو توسعه گردشگری عنوان کرد و گفت: برای رشد و توسعه صنعت گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد باید کار جهادی صورت گیرد.

باقری امروز با تاکید بر اینکه درآمد صنعت گردشگری، رشد بالایی داشته است و توسعه این صنعت می‌تواند اقتصاد کشور را متحول کند، گفت: گردشگری در ایجاد تنوع در زندگی مردم و زیباسازی استان کهگیلویه و بویراحمد و افزایش سطح آرامش جامعه موثر است.

این مسئول با اشاره به ظرفیت خوب گردشگری در بخش کبکیان اذعان کرد: متاسفانه با ایجاد کارخانه‌ها در مناطق مختلف استان که دارای طبیعت بی‌نظیری هستند این طبیعت و فضاهای دلنشین به مرور زمان از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر طرح جامع گردشگری را در دست اقدام داریم و الان فاز صفر آن نیز مطالعه شده است، گفت: در فازهای بعدی تمامی مناطق استان که دارای ظرفیت بالای گردشگری هستند مورد بررسی قرار می‌دهیم.

باقری تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده فاز صفر طرح جامع گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد که شامل مطالعات اولیه آن بوده به اتمام رسید و با رایزنی به دنبال اجرای فاز اول و دوم این طرح هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه بخش کبکیان می‌تواند به عنوان محور گردشگری تعریف شود، گفت: این بخش به دلیل شرایط آب و هوایی و طبیعت بکر و رودخانه کبکیان می‌تواند گردشگران زیادی را به خود جذب کند.

این مسئول جذب گردشگر در بخش کبکیان را نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌ها عنوان کرد و گفت: با همکاری محیط‌ زیست، منابع طبیعی و آب منطقه‌ای می‌توان کارهای خوبی در این منطقه انجام داد.

باقری تصریح کرد: با توجه به اینکه رودخانه کبکیان با داشتن ظرفیت‌های بالای گردشگری مغفول مانده امیدواریم با همکاری آب منطقه‌ای بتوان شرایط را برای این منطقه در جذب گردشگر فراهم کرد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ازادی گفت:

    اقای مهندس باقری عملکردش در هنرستان بهتر از گردشگری بود پیشنهاد میشود ایشان یا مدیرکل مسکن وشهرسازی شود یا مدیرکل راه

  • سهام پایدار گفت:

    اقای باقری بعمل است نه به شعار اینها را من بهتر از شما میدانم

پربازديد