تاریخ درج خبر : 1394/02/19
کد خبر : ۴۸۵۴۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جذب تنها یک درصد ظرفیت صندوق توسعه ملی از رونق تولید در استان کاسته است

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی یاسوج ظهر پنج شنبه رئیس و پرسنل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین رئیس و پرسنل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

aaaaaa

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در این دیدار اظهار داشت: استان وضعیت خوبی در حوزه کسب و کار ندارد و با وجود تلاش های دولتمردان همچنان تولید در استان کهگیلویه و بویراحمد با مشکل مواجه است.

جبار کیانی پور افزود: مهمترین مشکلی که در حال حاضر برای واحد های تولیدی وجود دارد بحث تامین منابع مالی است، که تامین برخی از این منابع با کمک بنگاههای اقتصادی بزرگ و بخشی دیگر از آن نیز با کمک منابعی که دولت تعیین کرده است مانند صندوق توسعه ملی، امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: با این حال در بحث صندوق توسعه ملی تاکنون تنها از یک درصد منابعی که باید جذب میشد، در استان جذب شده است.

رئیس اتاق یاسوج در ادامه بیان داشت: بخش خصوصی تقاضا دارد نماینده محترم ولی فقیه در استان با بررسی این موضوع و پیگیری های لازمه بروکراسی استفاده از این منابع را برای استان به حداقل برساند.

کیانی پور تصریح کرد: عدم استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی در استان ناشی از نگاه بنگاه های تامین منابع برای تولید است. وی ادامه داد: متاسفانه هیچ منابعی از محل هدفمندی یارانه ها نیز که قرار بود به تولید و رونق کسب و کار کمک کند، به استان داده نشده است.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان خاطر نشان کرد: انتظار بخش خصوصی برای رونق کسب و کار در استان این است که در سطح کلان کمک هایی به استان شود.

کیانی پور در ادامه ضمن اشاره به اهمیت توسعه صادرات غیر نفتی در استان، افزود: در حوزه صادرات در سالهای اخیر پیشرفت خوبی داشته ایم و در مجموعه اقتصادی استان برنامه داریم با کمک استاندار محترم و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بخش صادرات غیر نفتی استان را توسعه دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد