تاریخ درج خبر : 1394/02/19
کد خبر : ۴۸۵۶۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

کتابخانه عمومی مرکزی لیکک راکد و به حال خود رها شده است

 از مولفه های اساسی و مهم کشورداری حوزه فرهنگ است که از آن به عنوان زیر بنا یاد شده و اقتصاد ،سیاست و اجتماع و امنیت وابسته به آن می باشد.

شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی متاسفانه از همه شاخصه های مهم فرهنگی عقب مانده و از نظر نرم کشورری وضعیتی اسفناک و بغرنج دارد.

کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از از ارکان مهم فرهنگی که نقش بسیار بزرگی در سرانه مطالعه و کتابخوانی در جامعه دارد که وظیفه ذاتی آن سرویس دهی به عموم مردم ارتقا معلومات عمومی و رشد کمی و کیفی مطالعه و کتابخوانی و ارتقا سطح فرهنگ عمومی و نهادینه شدن فرهنگ مطالعه است.

شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی با جمعیتی قریب به ۲۰ هزار نفر تنها دارای یک باب کتابخانه عمومی است که نزدیک به ۳۰ سال از عمر آن می گذرد و عملا جوابگو مراجعین نیست.

کمبود فضای کتابخانه ای در شهر لیکک باعث شده که پروزه مهم کتابخانه مرکزی در سفر سوم دولت سابق مورد تصویب قرار گیرد و کلنگ ان در سال ۹۰ به زمین زده شد.

این کتابخانه در دو طبقه و با دوسالن مجزا با زیر بنای ۱۲۰۰ متر تااکنون تنها در حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نزدیک به سه سال است روند آن راکد و به حال خود رها شده است.

اما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید که عملا شاهد وضعیت آرامش در فضای اقتصادی و سیاسی واجتماعی مهار افسار گسیخته تورم و مدیریت مالی و جلوگیری از حیف و میل بیت المال هستیم امیدواریم که شخص فرماندار محترم و استاندار محترم در سالجاری با توجه به گشایشی که ان شاء الله حاصل خواهد شد بودجه و اعتبار ویژه ای به این پروژه مهم فرهنگی اختصاص دهند و اجازه ندهند که این پروزه فرسوه و از بین برود و هم چنین از پیمانکار و بسیج سازندگی خواستاریم پای کار امده و به وظیفه قانونی خود را انجام دهد.
فرهاد وفایی – فعال رسانه ای

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ساسان گفت:

    کاملا حرف اقای وفایی درسته و واقعا شهر ما از نظر فرهنگ مطالعه و اموزش نسبت به استان و کشور رده و جایگاه مناسبی نداره فرهنگ و تمدن جایگاه و هویت ملت و مردن است به نظر من باید کتابخانه عمومی شهر و امکانات مجهزتر و بهتری در اختیار عوام باشه تا شاهد پیشرفت جوانان عزیز شهرمون قرار بگیر با تشکر از اقای وفایی مسئولین خواهشا توجه کافی در زمینه فرهنگی داشته باشن تشکر

  • ناشناس گفت:

    لطفا فکری به حال این کتابخانه بکنید

پربازديد