تاریخ درج خبر : 1394/02/19
کد خبر : ۴۸۵۶۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

آقای دکتر؛ آیا روی پیشانی من نوشته شده احمق!!؟

چندی پیش مطلبی با عنوان خرقه می آلود و چند سوال از اصلاح طلبان کهگیلویه در سایت استان منتشر شد.

مطلب زیر در پاسخ به یادداشت فوق برای ما ارسال شده که در پی می آید:

از روزی که تصمیم گرفتیم فعالیت های تشکل دانشجویمان را تعطیل کنیم مدام به این فکر می کردم که آیا این کارما، همراهی با طیف اصولگرای تندروی جامعه نیست؟ آیا در زمین آنها بازی نکرده ایم؟ دیگر مرعشی نخواهد بود، یگر منتجب نیایی نخواهد بود، دیگر احسان شریعتی نخواهد آمد تا جمعه بعدی عتاب را بر آنان خطاب کنند؛ هدایتخواه و دانشی واکنش نشان دهند و معاون سیاسی امنیتی استاندار هم از حضور سخنرانان اظهار بی اطلاعی کند!!
اما چند روز قبل نوشته ای بیش از هر چیزی مرا مطمئن کرد که کارمان درست بوده است. آری ما به هر قیمتی حاضر نبودیم بمانیم. ما مانع سواستفاده تبلیغاتی ریاست دانشگاه علوم پزشکی از فعالیت های دانشجویی مان شدیم چون معتقدیم یک سخن حق و کارثواب در جغرافیای ناحق قاتل خویش می شود.
فلان کسی نقدی را متوجه دکتر چمن کرده بود و در آن نقد به مصائب تشکل ما هم اشاره ای کرده بود و چه جالب که درعرض کمتر از ۴۸ ساعت مطلب دیگری در سایت های استان در حمایت از ایشان منعکس شد!!
در آن متن ایشان را پزشک روستای سواری معرفی کرده بودند که از دانش آموزی بسیار با استعداد بوده و در دوران دانشجویی نیز هوش و استعداد خود را به خوبی نشان داده است، بدان حد که دکتر ملک حسینی که آن زمان استاد وی بوده ، ادامه تحصیل در رشته تخصصی جراحی را به ایشان پیشنهاد می کند! اما علاقه اش به تحقیقات پزشکی باعث شد که اپیدمیولوزی(همه گیرشناسی) را برگزیند.
در ادامه آن متن آمده بود که فضای سیاسی حاکم بر شاهرود تفاوت اساسی با استان ما داشته و به همین دلیل این برادر اصلاحطلب ارزشی و روشنفکر مذهبی را به دانشگاه شاهرود دعوت کرده و قبای معاونت به تن ایشان پوشاندند!!
نویسنده در ادامه گفته است در دوره ی اول مدیریت اصول گرایان در استان بر اثر آنچه می توان «بی مهری و مدیریت نا صواب» نامید دکتر چمن مجبور به ترک استان شد و این اجبار به رفتن از یاسوج برای وی برکات و نعمت های فراوان داشت و همین کوچ اجباری منجر به هیئت علمی شدن و در ادامه پذیرش مسئولیت دانشکده و معاونت بهداشتی دانشگاه شاهرود شد!!
به راستی چرا در زمانی که همه یا تبعید و یا از فعالیت سیاسی محروم می شدند چطور یک نفر به دانشگاه شاهرود دعوت می کنند تا معاونش کنند. شاید نویسنده محترم شاهرود را یک ایالت خودمختار فرض کرده اند که در آن بحبوحه بعد از ۸۸ و در زمان محمود احمدی نژاد تیم اصلاح طلبی آمده است و در دانشگاه علوم پزشکی اش چراغ اصلاح طلبی را روشن و پر فروغ نگه دارند تا ملجا و پناهگاه دانشجویان اصلاح طلب شوند!!
به نظر من خیلی از قسمت های این متن توهین به شعور بازدید کنندگان سایت می باشد؛ مگر باهوش بودن در مقطع راهنمایی کسی را نماینده مجلس می کند؟!! به قول علی مطهری مگر جلیلی با چهارملاقات با خانم اشتون می تواند رئیس جمهور شود!! که چمن بخاطر قبولی اش در ورودی مدارس نمونه دانشگاه شیراز بخواهد نماینده مجلس شود!! هر کس هم کوچکترین آشنایی با رشته پزشکی داشته باشد به طنز بودن این مطلب که آقای دکتر چمن با بی اعتنایی پیشنهاد حضور در رشته تخصصی جراحی استاد ملک حسینی را رد و با علاقه وارد رشته همه گیر شناسی می شوند پی می برد. مگر پیشنهاد استاد عزیز آقای دکتر ملک حسینی به ایشان برای حضور در رشته جراحی به منزله اجازه ورود و مجوز حضور به این رشته است؟!! مگر تخصص کنکور ندارد؟ امتحان ندارد؟
این مدل ادبیات نویسنده که مصداق دقیق عوام فریبی است احمدی نژاد را در ذهن تداعی می کند. شبیه این ادعای احمدی نژاد که دختر دانش آموز دبیرستانی در زیرزمین خانه اش انرژی هسته ای می سازد!!!
آری برخی می خواهند با روش های احمدی نژادی در ذهن مردم برای چمن ژست روشنفکری تصویر کنند تا ایشان که تا بحال به واسطه تخصص غیر درمانی اش برای هیچ بیماری نسخه نپیچیده، حالا بیاید و برای همه ی مردم کهگیلویه یکباره نسخه بپیچد!!
ولی ایشان باید بدانند جامعه هدف برای انتخابات قشر بالای ۱۸ سال هستند نه گروهای سنی (الف)( ب)( ج)( د )که به این راحتی فریب این مدل نوشته ها را بخورند.
ایشان که در این بهار اعتدال ما اعضای تشکل وحدت را فراری دادند چطور در زمان احمدی نژاد ملجا و پناهگاه داشجویان اصلاح طلب بودند!!
ایشان به این فکر کنند که با همکاری حراست دانشگاهش بیش از هفت ماه پیش دفتر تشکل ما را از زینت داشتن تصویر خاتمی محروم کردند در حالی که قوه قضاییه فقط حدود سه ماه است ایشان را ممنوع التصویر کرده است. به این فکر کنند که در همایش بزرگداشت روز ماما تنظیم خانواده را کار خلاف اخلاق و شرع نامیدند!!
به این فکرکنند که مدیر مسئول نشریه تشکل ما را فقط به خاطر متن اعتراضی به دانشجویان بسیجی برهم زننده ی نظم مراسم حجت الاسلام منتجب نیا تعلیق کردند.
به این فکر کنند که کسانی از همکاران ایشان ما را مدام بازخواست می کنند که چرا برای پیروزی اقای روحانی بیانیه داده اید؟!! بلی بعد از دوسال از پیروزی آقای روحانی مدیر فرهنگی ما از جبهه پایداری انتخاب می شود آن وقت چطور ایشان در زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد پناهگاه اصلاح طلبان بوده اند!!!
در آخر هم به ایشان می گوییم شاید اصلاح طلبان کهگیلویه تشطت و چند دستگی داشته باشند ولی هیچ وقت حاضر نشدند زیر علم احمدی نژاد سینه بزنند.
اصلاح طلب بودن و صد البته اصلاح طلب ماندن مسیر پر خطری است؛ رویش ناگزیر جوانه هاست و نمی توان با عوام فریبی و شعر خوانی و احمدی نژادیسم آن را طی کرد!!
آری با سیره و رفتار احمدی نژادی نمی توان محبوبیت خاتمی را کسب کرد.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ؟؟؟؟ گفت:

  فکر میکنم رفتار اقای چمن رو تو حیطه پروپاگاندا باید قالب ریزی و تجزیه تحلیل کرد ایشون با پذیرش مسوولیت در دوره احمدی نژتد بخوبی منش سیاسی خودشون رو مشخص کردن و اینکه تو این دوره سعی کردن با استفاده از عنوان اصلاح طلبی سعی در ابقای سیاسی و پیشرفت بیشتر داشته باشن به خوبی مشخص کننده این حقیقته که تنها نکته مهم برای ایشون رسیدن به درجات بالاتر سیاسیه…فکر میکنم وقتش رسیده تفکر جمعی حزبی تر داشته باشیم تا نگاه شخص پرور.
  به هر صورت اقای چمن باید موضع سیاسی خودشون رو کاملا شفاف سازی کنن…هرچند به احتمال زیاد اکثریت افکار عمومی این سیاست یه بام و دو هوای اقای چمن رو قبول ندارن بخصوص اینکه ایشون کاملا در حیطه عمل منش سیاسیشون رو نشون دادن و سعی در تصفیه دانشگاه علوم پزشکی به نفع تفکر خودشون دارن و این مصداق بارز تفکر انحصار طلبیه. و در اخر به این نکته اشاره میکنم که نحوه عملکرد شون در این چن وقت ریاستشون در دانشگاه علوم پزشکی با حرف های دوستانی که میگن آقای چمن سعی در تعامل با تمام اقشار داشتن کاملا در تضاده

 • دکتر گفت:

  آقای محمدی دانشجوی شاهرودکسانی که سایت استان رامیخوننداکثراآدمای سیاسی هستنداز هردوطیف هم اصولگراهم اصلاح طلب،هرکسی که مطلب رامیخواندخودش میتونه اظهارنظر کند،چطوریک نفردریک دولت دیگه که مخالف تفکراتش باشه پست بگیره،این نشانه این که این اقایان نه دنبال تفکرنددنبال پست هستند اینهافرصت طلب هستند نه اصلاح طلب.

 • دکتر س گفت:

  اشتباه یا غرض برخی ناشی از اینه که یا نمی شناسن یا منکر حقیقت می شن. دکتر چمن را من حدود بیست و چهار سال پیش تا حالا می شناسم همیشه اهل مطالعه و با دیانت و با فکر مستقل و آزاداندیش زندگی کرده و شما یقین داشته باشید که اگر قانونمندی و کله شقی دکتر چمن نبود تا حالا حتما وزیر شده بود من متاسفم که برخی برای نمایندگی کهگیلویه کوچک نام دکتر چمن بزرگ را پیش کشیده اند حتما به زودی مطلب کاملی در مورد شخصیت دکتر چمن منتشر می کنم تا در برابر وجدانم عداب نکشم که چرا از حق دفاع نکردم.

 • دانشجوی بهداشت شاهرود، محمدی گفت:

  آخه مثل اینکه این دوستان نمی دونن که در زمان مسولیت دکتر چمن در شاهرود هم ریاست دانشگاه و هم دکتر چمن و هم دکتر موسوی معاون آموزشی اونجا اصلاح طلب بودن.
  دکتر چمن شخصیتش از همه اصلاح طلبای استان بزرگتر و از همه شون شجاعتر و باسوادتر بوده دوستان عزیز کمی انصاف داشته باشید.

 • ناشناس گفت:

  باباایشان منفعت طلبه تا اصلاح طلب کسی که در تمام ادوار پخصوص دولت احمدی نژاد پست داشت نان به نرخ روز خور هستش نه اصلاح طلب!

 • آشنا گفت:

  ممنونیم از آقای دکتر چمن و روابط عمومی محترم دانشگاه و حامیان بسیجی دکتر چمن
  ایشالا مطلب سومی با عنوان بررسی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در طرح تحول و روند نصب و انتصابات نوشته میشه که جواب کامنتای بالا رو میده
  منتظر باشین آقای محیدی

 • اصلاح طلب گفت:

  کسی که دردولت دیکتاتوری احمدی نژادپست گرفته باشه اصلاح طلب نیست،حتی اگراقای خاتمی خودش یارضاتوفیقی باشد،این قانون سیاست است که کروههای سیاسی دریک کشوربایدرعایت کنند

 • حق طلب گفت:

  واسه اولین باره که میبینم هم بسییجیا و هم کسایی که ادعای اصلاح طلبی دارن زیاد حرصضون اومده خوب نوشتی هر کسی که هستی،آفرین به این قلم که صادق و بی پرده کسی را نقد کرد که خیلی ها از او بت ساخته اند

 • شما نوشته اید:«…ایشان به این فکر کنند که با همکاری حراست دانشگاهش بیش از هفت ماه پیش دفتر تشکل ما را از زینت داشتن تصویر خاتمی محروم کردند در حالی که قوه قضاییه فقط حدود سه ماه است ایشان را ممنوع التصویر کرده است. به این فکر کنند که در همایش بزرگداشت روز ماما تنظیم خانواده را کار خلاف اخلاق و شرع نامیدند…»
  اگر دکتر چمن چنین کاری کرده،رحمت خدا بر خودش و پدرش و مادرش…احسنت بر این تفکر انقلابی و بسیجی….

 • گیت بازرسی جده گفت:

  سلام خسته نباشید وقتی یه پسر بچه مطلب می نویسه باید باهاش درست برخورد کرد نه اینکه با الفاظ بی ادبانه بسیجی به جان مردم بیفتید . شخصیت شما بسیجیا همینه و هیچ انتظاری هم از شما نمی ره .

 • یک دوست گفت:

  تشکر از سایت استان که اجازه انتشار این مطلب بی محتوا را داده تا کم ظرفیتی بعضیا مشخص بشه و مسولین هم هشیار باشن و اجازه فعالیت های ساختار شکنانه به چنین افرادی با افکار بچه گانه ندهند.
  البته آقای دکتر چمن می دونیم که اینها را ریز می بینید اما بهتره که صبر را کنار بزارید. حالا فهمیدید که اینها در حدی نیستند که بخواهید از آزادیشون دفاع کنید؟

 • دانشجو گفت:

  دانشجو بیداره و از این شانتاژ بازی های یه بچه نادون بیزاره. ما قدردان فکر و اندیشه استاد دکتر چمن عزیز هستیم و این مطالب سخیف یک فرد که بصورت عقده ای نوشته چیزی از ارزش های این مرد بزرگ و صاحب اندیشه کم نمی کنه. این فرد هم همونطور که در تیتر و در متن اشاره کرده هم عقل و هم گروه سنی خودشو مشخص کرده. یقینا سن عقلی نویسنده به ۱۸ سال نمی رسه. و الا لااقل اخلاق انسانی و ادب را رعایت می کرد.

 • ت. دانشجو گفت:

  خدایا تو شاهدی که چقدر با بی انصافی این مطلب نوشته شده. اون هم علیه کسی که بیشترین لطف را به این چند الف بچه داشته. اگر زیر چتر دکتر چمن نبودند هرگز بهشون اجازه نفس کشیدن نمی دادیم چون خوب می شناختیمشون و نه بخاطر فکر اصلاح طلبشون بلکه بخاطر سبکی و بی منطق بودنشون نباید اجازه می دادیم که جو سالم علوم پزشکی را خراب کنن. اما توصیه همیشه آقای دکتر چمن به این بود که همه تشکل ها احترام همو داشته باشن و اجازه بدن همه فعالیت کنن ما هم گذاشتیم تا دست اینا برای مسولین رو بشه. ومعلوم بشه که چه کسانی تحمل فکر درست و عادلانه را ندارن.

 • بسیجی گفت:

  برو بچه یه درخواست خلاف داشتی توی دانشگاه باهاش مخالفت کردند اومدی اینجا قشقرق به پا کنی. اگر حمایت دکتر چمن نبود شما کی جرات می کردید امثال مرعشی و منتجب نیا را به دانشگاه بیاورید . ما که می دونیم درد شما چی بوده و اصلا ربطی به فکر و سیاست نداشته.
  کسی که فارغالتحصیل شده باید برود طرح روستا نه دنبال توی ستاد دانشگاه اومدن باشه. وقتی هم که باهاش برخورد قانونی بشه اینجوری توهین آمیز رفتار کنه.
  تا بسیجی زنده هست اجازه این سوء استفاده ها را نمی دهد.
  بزرگترین اشتباه دکتر چمن حمایت از شماها بود اما خوب شد که چهره واقعی شما برملا شد.

پربازديد