تاریخ درج خبر : 1394/02/20
کد خبر : ۴۸۶۰۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دستور ویژه وزیر جهاد برای رفع مشکل آب کشاورزی دشت نقاره‌خانه و دوراهان

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از دستور اکید وزیر جهاد کشاورزی برای رفع مشکل آب کشاورزی منطقه نقاره‌خانه و دوراهان خبر داد.

غلام‌محمد زارعی با اشاره به بازدید خود و برخی مسئولان استانی و شهرستانی از بخش کبگیان و بررسی مشکلات مردم این منطقه اظهار کرد: در این سفر مدیرکل گردشگری استان نیز حضور داشت که از وی خواستیم در طرح جامع گردشگری استان که تدوین شده این منطقه به خوبی دیده شود چرا که ظرفیت بسیار بزرگی در بحث طبیعت‌گردی دارد.

وی گفت: ایجاد اردوگاه گردشگری کمترین کاری است که می‌توان در بخش کبگیان برای رونق بخش گردشگری انجام داد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید مسئولان گردشگری به فکر جذب سرمایه‌گذار باشند تا بتوانند از ظرفیت‌هایی مانند جنگل و رودخانه برای توسعه این حوزه اقدام کنند.

وی گفت: در خصوص گازرسانی به برخی مناطق همچون کرکرزا و دلی‌خمسیر اقدامات ضربتی انجام خواهد شد و همچنین ساخت پل منطقه کرکرزا که رفت و آمد اهالی کرکرزا و دلی‌خمسیر را با سایر مناطق آسان می‌کند ظرف دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از خدماتی که جهاد کشاورزی تاکنون در خصوص تبدیل جداول سنتی داشته است، اظهار کرد: خواسته مهم کشاورزان مناطق نقاره‌خانه و دوراهان از مسئولان، تعیین تکلیف وضعیت هزار هکتار از زمین‌های این منطقه است که وزیر جهاد کشاورزی برای تأمین آب آن‌ها دستور اکید و ویژه به معاونین خود داده است.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین خواسته‌های مردم تأمین آب دشت نقاره‌خانه است که شامل ۷۰۰ هکتار زمین کشاورزی می‌باشد و همچنین در منطقه دوراهان هم این وضعیت را برای ۳۰۰ هکتار اراضی داریم که از طریق وزارت جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات و آبرسانی به آن‌ها تلاش و رایزنی ویژه خواهیم داشت.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد